Záznam besedy s Davidem Pavlíkem ze SpaceX

Weby ElonX a Kosmonautix.cz v říjnu uspořádaly neformální besedu pro fanoušky SpaceX, při které jsme udělali rozhovor s Davidem Pavlíkem – jediným Čechem pracujícím ve SpaceX – a trochu neplánovaně také s Otto Fabrim, který dříve pracoval ve společnostech Tesla a Faraday Future. Na besedě navíc proběhla vědomostní soutěž o ceny. Po skončení besedy se zájemci přesunuli do nedaleké restaurace, kde vášnivá diskuze pokračovala do nočních hodin.

Akce s názvem David Pavlík: Zkušenosti ze Silicon Valley se konala 18. října 2017 v budově ČVUT FEL v Praze. Na besedu byl vstup zdarma a váš zájem o ní nás velice příjemně překvapil – vstupenky byly “vyprodány” už 24 hodin po oznámení akce! Pokud tedy patříte k těm, na které se tehdy nedostalo, máme pro vás jako náhradu alespoň záznam celé besedy.

Diskuse se točila nejen kolem SpaceX, ale i celkově kolem rozdílu mezi českým a americkým pracovním prostředím, přičemž oba hosté sdělili i své osobní tipy pro všechny, kdo by se v Silicon Valley chtěli prosadit.

Při sledování si můžete zkusit odpovědět na otázky z vědomostního kvízu o SpaceX. Pokud navštěvujete ElonX pravidelně, neměl by to pro vás být problém. 😉 Dejte mi do komentářů vědět, jak jste si vedli!

Akce se podle mého názoru zdařila (pokud pominu svoje tragické vyjadřovací schopnosti) a věřím, že v budoucnu něco podobného podnikneme znovu. Přikládám také pár fotek od Davida Vávry:

Na závěr bych za sebe rád znovu poděkoval všem, kdo na akci dorazili, a dále také následujícím lidem a institucím, bez kterých by beseda nebyla možná:

David Vávra (pomoc s organizací)
David Pavlík (host)
Otto Fabri (host)
Dušan Majer (spolumoderátor z portálu Kosmonautix.cz)
ČVUT FEL (prostory a technické zázemí)

Důležité upozornění: Všechny názory ve videu prezentované Davidem Pavlíkem Ottou Fabri jsou pouze jejich osobními názory a nijak nereflektují oficiální stanoviska jakýchkoliv firem.
 • Mohlo by se vám líbit...

  2
  Diskuze

  avatar

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Odebírat  
  nejnovější nejstarší nejlepší
  Nastavit upozorňování na
  Abra
  Host
  Abra

  Ahoj, děkuji za záznam besedy.
  Jak jsem psal jinde dnes jsem tu poprvé, zkusil jsem si test a dal jsem 6 odpovědí, pohořel jsem u astronautů, teploty kyslíků, chyták s desátým motorem a použití robota při přistání.

  Jirka Hadač
  Host
  Jirka Hadač

  Souhlas, fajn záznam moc hezké diskuze. Já měl dvě chyby, váha motoru a start té rakety z SLC-4E.