Podívejte se na první díl série debat o Elonu Muskovi s popularizátorkou Sarou Polak a zakladatelem ElonX

Elon Musk hýbe světem a je stále více medializovaný, čímž se v průběhu let dostal z technologických kruhů také do povědomí širší veřejnosti. Má prsty v mnoha firmách a projektech, které mají za cíl posunout lidstvo blíž k zářné budoucnosti. Je to nevšední byznysmen, schopný inženýr a zajímavá i kontroverzní osobnost. Kolem Elon Muska se zkrátka pořád něco děje a vždy je o čem diskutovat.

Navazujeme tedy spolupráci se Sarou Polak, což je vystudovaná archeoložka a evoluční antropoložka, která založila technologickou klubovnu Paioneers v Paralelní Polis, což je ve své podstatě technologické skautské hnutí, které učí lidi základním dovednostem jak přežít v 21. století. Zároveň se Sara věnuje popularizaci a demystifikaci umělé inteligence a také je fanynkou Elona Muska. Rozhodli jsme se tedy spolupracovat na sérii neformálních debat, ve které budou Sara a zakladatel ElonX Petr Melechin probírat různá témata související s aktivitami Elona Muska.

V úvodní epizodě se bavíme o tom, proč jsme fanoušky Elona Muska, co si o něm myslíme jako člověku a jak ho vnímá širší veřejnost v souvislosti s kontroverzemi kolem Starlinku nebo umělé inteligence. Budoucí epizody by pak měly být zaměřeny na konkrétnější témata kolem SpaceX, Tesly, Neuralinku a dalších Muskových projektů.

Vše je zatím ve fázi raného experimentu, takže formát, název nebo způsob prezentace pořadu se ještě může změnit.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Daniel

Petr Melechin se poslouchá velice dobře, ale ta slečna mi nesedí ani trochu. Způsob vyjadřování je zarážející a v kombinaci s absencí schopnosti hovořit českým jazykem, kdy neustále přechází k anglickým slovům či souslovím, se to opravdu nedá poslouchat.

Kamil

Polaris!!!! To bude tóčo. Jared Isaacman se chce stát opravdovým kosmonautem.

PetrV

https://polarisprogram.com/dawn/

Je to profík. Možná 1 let starship.

Kuřecí stehno

jenom jeden?

Petr Groh

Dík za skvělý rozhovor. 👍
Jen doplním, že na Muskovi je pozoruhodná i jeho hravost a smysl pro humor.
A to mocné a neuchopitelné, co stojí za ním. Nevím, co to je.

Možná kopec dobré karmy, možná mimozemšťani. 🙂✌️

PetrV

Zajímavé je vyprávění jeho první ženy.

https://youtu.be/9lkQPpSOtz8

Kuřecí stehno

Ženský se dnes snaží zviditělňovat seč to jde. Ty hysterický zvlášť. Proč se nepřiživit.

Karel Zvoník

Příjemné povídání. Těším se na další díl.