Elonovinky

Elonovinky #219: SpaceX provedlo tři úspěšné starty během 36 hodin, letos chce stihnout až 60 misí

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

SpaceX akceleruje tempo startů rakety Falcon 9 a aktuálně provedlo tři úspěšné mise během pouhých 36 hodin. Je to možné díky neustálým optimalizacím provozu a vylepšování procesu opakovaného používání raketového hardwaru.

Poznámka: Po natočení videa vyšlo najevo, že na palubě rakety během mise Globalstar nejspíš byly čtyři další družice. Stále však zůstávají v utajení, a tak neznáme jejich účel ani majitele.

Předchozí epizody Elonovinek:

Starší epizody najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!

Zobrazit komentáře

  • No na mobilu stale s problemy. Od aktualizace mall playeru jsem nakoukal tolik reklam, ze by to pokrylo rok prehravani bez reklam.

    • Já jsem to schválně zkoušel před vydáním a teď znovu a jde mi to v pohodě i na mobilu. I předchozí díl, který se předtím zasekával na 20. sekundě. Tak jsem měl za to, že to už je opravené. Zkoušel jste jiný prohlížeč nebo promazat cache, jestli to není tím? Mně to na mobilním Chromu funguje normálně.

      • Taky mi dnes na mobilu nešlo video přehrát. Na stránkách Mallu ale šlo bez problémů.

        • Schvalne jsem si to ted pustil na mobilu, ac normalne na elonovinky nekoukam, a pustit mi to slo. A cele sem si to v pohode prehral.

Sdílet

Aktuální články

Střípky o Neuralinku z platformy X (25. díl)

V dalším shrnutí novinek a zajímavostí o Neuralinku bude řeč například o těchto tématech: Exponenciální…

29. 10. 2025

Ochrnutý uživatel Neuralinku se opět dokáže sám najíst díky robotické paži ovládané myšlenkami

Neuralink ukázal video zatím asi nejpokročilejšího použití robotické paže pomocí myšlenek v rámci studie CONVOY.…

24. 10. 2025

Trumpova vláda chce satelitní ochranný štít nad USA, SpaceX možná bude hlavním kontraktorem

Americká vláda plánuje vybudovat protiraketový štít zvaný Golden Dome. Jednou z jeho prvních částí by…

18. 10. 2025

Neuralink plánuje masivní expanzi, v roce 2030 by prováděl 10 000 implantací ročně

Neuralink údajně v následujících letech plánuje rapidní rozvoj. Kolem roku 2031 mají být rozhraní Neuralinku…

17. 10. 2025

Kosmonomika aneb ekonomická stránka kosmonautiky (3. část)

Zatímco v prvním a druhém dílu jsme na „kosmonomiku“ nahlíželi spíše očima daňových poplatníků, v…

13. 10. 2025

Neuralink plánoval zrakovou protézu Blindsight testovat i ve Španělsku, ale zřejmě z toho sešlo

Víme, že Neuralink už nějaký čas vyvíjí zrakovou protézu zvanou Blindsight. Zatím ale příliš nevíme…

11. 10. 2025