Jak funguje Autopilot, který řídí Teslu místo vás

ElonX nově navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky budou pravidelně překládat videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

První vlaštovkou od překladatelů z VČ je krátké informativní video o tom, jak vlastně funguje Autopilot ve vozech Tesla. Po zapnutí tohoto režimu se auto dokáže samo držet ve svém pruhu, udržovat si odstup od ostatních aut a dokonce přejet do vedlejšího pruhu. Funkce je navržena primárně pro použití na dálnici, ale systém je dost pokročilý na to, aby zvládl také jízdu po klikatých neoznačených silnicích. Velkým plusem pak je, že firma Autopilot neustále vylepšuje pomocí aktualizací softwaru, takže systém se nově dokáže vypořádat s rozkopanou silnicí a brzy bude schopen i sám vjet na dálnici nebo z ní naopak sjet. Hodí se také při popojíždění v zácpě.

O Autopilotu je bohužel v médiích slyšet obvykle jen tehdy, když dojde k nějaké nehodě, ale zapomíná se na to, že jízda s Autopilotem je i tak statisticky bezpečnější než bez něj. Například proto, že funkce řidiči hodně ulehčuje práci, což především při jízdě na dálnici snižuje únavu.

Máte s Autopilotem zkušenosti? Pokud ne, důvěřovali byste mu?


Více informací o automobilce Tesla najdete v Elonovinkách.

Další přeložená videa s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře