ElonX nově nabízí přednášky na téma Neuralinku, které si můžete objednat

ElonX nově nabízí dvě přednášky na téma Neuralinku. Jsou vhodné například pro:

  • vzdělávací centra
  • vědecko-popularizační instituce
  • futurologické konference
  • akce typu ComicCon

Cílem přednášek je zvýšení informovanosti široké veřejnosti o nové, značně kontroverzní technologii, která se mílovými kroky blíží ke komerčnímu využívání.

Pokud máte zájem o uvedení některé z přednášek, kontaktujte nás na emailové adrese kontakt@elonx.cz.

K dispozici jsou dvě přednášky, každá o délce zhruba 35–45 minut:

1) Neuralink – šestý smysl Elona Muska

Přednáška představuje, jak funguje neurální rozhraní Neuralinku, co s jeho pomocí jednou bude možné dokázat a jaké to může mít důsledky.

Ještě donedávna byly věci jako telepatie nebo telekineze možné pouze v dílech science-fiction. Dnes už však existují lidé, kteří ovládají počítač nebo umělé končetiny pomocí svých myšlenek. Je to možné díky neurálním rozhraním, což jsou zařízení propojující mozek s počítačem. Pravděpodobně nejpokročilejší systém tohoto typu vyvíjí jedna z firem současného nejbohatšího muže planety. Přednáška „Neuralink – šestý smysl Elona Muska“ představuje, jak toto rozhraní funguje, co je jeho cílem a jaké jsou s ním spojeny etické problémy.

2) Neuralink – nejkontroverznější technologie v dějinách lidstva

Přednáška rovněž představuje systém Neuralinku, ale zaměřuje se více na různé kontroverze, které tato technologie může přinést. Vychází ze stejnojmenné série, kterou jsme na ElonX publikovali v loňském roce. Nahlíží na Neuralink z pohledu bezpečnosti, psychologie, sociologie, etiky, filozofie a práva.

Zkuste se chvíli zamyslet nad tím, která momentálně vyvíjená technologie je tou nejkontroverznější. Pokud tedy jde o ty, o kterých veřejnost něco ví. Vojenští roboti? Zbraně nového typu? Umělá inteligence? Geneticky modifikovaní „lidé“? Nebo třeba sexboti? Ukážeme vám, že nejkontroverznější vyvíjenou technologií současnosti jsou pokročilá neurální rozhraní čili to, nad čím už od roku 2016 pracuje také Neuralink Elona Muska.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře