Elonovinky #46: Bateriové projekty Tesla Energy

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si posvítíme na energetickou divizi společnosti Tesla, o které se nemluví zdaleka tak často jako o populárních elektromobilech. Do Tesla Energy spadají kromě služeb instalace solárních panelů a solárních střešních tašek také bateriová úložiště Powerwall pro domácnosti a Powerpack pro industriální využití. Tesla Energy roste raketovým tempem a letos nainstalovala třikrát více baterií než v předchozím roce. Baterie jsou populární hlavně v Austrálii, ale Tesla buduje obří úložiště i jinde. Pojďme se na některé z těchto projektů podívat podrobněji.

Elonovinky #46: Bateriové projekty Tesla Energy:

Předchozí epizody Elonovinek:
 • Mohlo by se vám líbit...

  10
  Diskuze

  avatar
    Odebírat komentáře  
  nejnovější nejstarší nejlepší
  Nastavit upozorňování na
  B.Boruvka
  Host
  B.Boruvka

  Neuveritelne pokrokovej clovek….Je uzasny sledovat jak svoje napady a myslenky tlaci dopredu….

  Ivo Janáček
  Host
  Ivo Janáček

  Chci se zeptat, taky máte takové problémy s tím přehrávačem? Já třeba nemůžu přepnout na vyšší rozlišení, můžu klikat jak chci a nic.

  Jinak k obsahu mě tak napadlo, že když chytne ten bateriový pack na stěně domu, to asi nedopadne moc dobře.

  PetrK
  Host
  PetrK

  Neudržovaný plynový kotel může udělat stejný nebo větší průser, nebo problém s komínem… Otázka je, jak velké je riziko vzniku takové události.

  Robert
  Host
  Robert

  Mohol by nam Elon ukazat ako bude vyzerat svet za 10-20 rokov kedy vsetky tieto baterky budu mrtve a bude s nimi treba nieco robit.