Elonovinky #219: SpaceX provedlo tři úspěšné starty během 36 hodin, letos chce stihnout až 60 misí

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

SpaceX akceleruje tempo startů rakety Falcon 9 a aktuálně provedlo tři úspěšné mise během pouhých 36 hodin. Je to možné díky neustálým optimalizacím provozu a vylepšování procesu opakovaného používání raketového hardwaru.

Poznámka: Po natočení videa vyšlo najevo, že na palubě rakety během mise Globalstar nejspíš byly čtyři další družice. Stále však zůstávají v utajení, a tak neznáme jejich účel ani majitele.

Předchozí epizody Elonovinek:

Starší epizody najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Aleš K.

No na mobilu stale s problemy. Od aktualizace mall playeru jsem nakoukal tolik reklam, ze by to pokrylo rok prehravani bez reklam.

Vydra20

Taky mi dnes na mobilu nešlo video přehrát. Na stránkách Mallu ale šlo bez problémů.

Jiří Hadač

Schvalne jsem si to ted pustil na mobilu, ac normalne na elonovinky nekoukam, a pustit mi to slo. A cele sem si to v pohode prehral.

PetrV

Mise SHS jsou počítány?