Vznik Tesly a konflikty Elona Muska s původními zakladateli

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Když se dnes řekne Tesla, mnozí si tuto firmu spojují s jejím šéfem Elonem Muskem. Ten je obvykle označován za zakladatele, i když se k firmě přidal až nějaký čas po jejím vzniku a nejdříve byl jen investorem a předsedou představenstva. Původními zakladateli společnosti jsou Martin Eberhard a Marc Tarpenning, kteří přišli s nápadem na Teslu Roadster, ale problémy ve vývoji vedly ke konfliktům mezi Muskem a původními zakladateli, což dokonce vyvrcholilo žalobami. Co se tehdy přesně stalo a jak to dopadlo, se dozvíte v nově přeloženém videu od stejných tvůrců jako nedávné video o tom, jak Elon Musk zachránil SpaceX i Tesla současně.

Poznámka: Video opomíjí důležitou věc. V rámci zmíněného mimosoudního vyrovnání bylo dohodnuto, že za zakladatele Tesly jsou oficiálně považováni nejen Eberhard a Tarpenning, ale také Elon Musk, J. B. Straubel a Ian Wright.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře