Podpořte ElonX!

Jmenuji se Petr Melechin a v lednu 2017 jsem založil web ElonX, který má za cíl pravidelně a srozumitelně informovat o veškerém dění kolem společnosti SpaceX a dalších projektů Elona Muska. Přišlo mi, že na česko-slovenské scéně chybělo místo, kde by člověk mohl najít pravidelné, aktuální a detailní informace o Muskových firmách, a tak jsem dostal nápad vytvořit web ElonX.

Webu jsem za ty roky věnoval stovky nebo spíš tisíce hodin – nejen psaním článků a přehledů, ale také neustálým vylepšováním webu, živým zpravodajstvím a průběžným doplňováním aktuálních informací a také správou sociálních účtů na Facebooku a Instagramu, nemluvě o komunikaci s návštěvníky prostřednictvím komentářů, zpráv a emailů. Jedná se tak vlastně o práci skoro na plný úvazek, kterou ale dělám jen ve svém volném čase a k tomu mám ještě normální práci, která mě živí.

Od založení webu se redakce rozšířila o další členy, avšak jelikož je ElonX bez reklam, redaktoři jsou placeni jen z dobrovolných příspěvků od vás čtenářů a momentálně jde o dost malé částky.

Malý sraz části redakce ElonX

Pokud tedy web ElonX navštěvujete rádi a často, líbí se vám naše články a živé zpravodajství, zvažte prosím nějakou finanční podporu. Umožní mi to řádně odměnit náročnou práci a také průběžně zlepšovat a rozšiřovat web o další funkce a nové typy obsahu.

Jak tedy můžete přispět? Máte dvě hlavní možnosti a znovu připomínám, že obě jsou zcela dobrovolné a web ElonX bude nadále přístupný všem bez ohledu na to, zda finančně přispěli, nebo ne.

1) Pravidelný příspěvek přes Patreon

Pravidelným přispíváním na Patreonu můžete kromě dobrého pocitu získat v závislosti na výši měsíčního příspěvku také různé výhody jako jednotlivci (např. možnost hlasovat o tématech budoucích článků, nebo dokonce i možnost přečíst si články o pár dnů dříve než ostatní).

»Pro pravidelné přispívání přes Patreon navštivte kampaň ElonX«

Web Patreonu je bohužel pouze v angličtině, a tak pro jistotu přikládám návod, jak přispět:

  1. Přejděte na stránku kampaně ElonX
  2. V pravém sloupci (REWARDS) vidíte výpis úrovní vašich odměn odvíjejících se od výše příspěvku (v amerických dolarech)
  3. V levém sloupci (GOALS) vidíte aktuální stav celkové výše všech příspěvků a také, kolik zbývá k dosažení dalšího z nastavených cílů, které odemykají odměny pro všechny
  4. Pokud se rozhodnete začít přispívat (díky!), vytvořte si na službě Patreon účet (tlačítko “Sign Up” v horní liště)
  5. Po dokončení registrace a přihlášení (“Log In” v horní liště) se vraťte na kampaň ElonX a klikněte na tlačítko “Become a patron” v pravém horním rohu
  6. Na následující stránce vyberte, kolik chcete měsíčně přispívat (buď vyberte jednu z přednastavených úrovní, nebo nastavte libovolnou vlastní výši) a stiskněte “Continue”
  7. Na další stránce si ověřte, že výše příspěvku je podle vašich představ a následně vyberte, zda chcete platit kartou nebo přes PayPal
  8. Pokud jste spokojeni, stiskněte tlačítko “Confirm and Pledge”
  9. Obdržíte potvrzení na email
  10. Peníze vám budou strženy vždy první den v měsíci

Výši příspěvku lze kdykoli změnit či jej úplně zrušit (přes váš účet na Patreonu).


2) Převod na účet či PayPal (jednorázový, občasný či pravidelný příspěvek)

Pokud místo fixního pravidelného příspěvku chcete radši přispívat flexibilně (ať už jednorázově, občasně či pravidelně), můžete tak učinit převodem na český bankovní účet:

Jméno: Petr Melechin
Banka: mBank
Číslo účtu670100-2208196056/6210
Variabilní symbol: 35669
Měna: české koruny
Popis (volitelné): Do popisu transakce můžete uvést vzkaz či jméno, pod kterým chcete být uvedeni mezi ostatními přispěvateli na stránce s poděkováním. Zároveň ocením, pokud uvedete, zda se jedná o pravidelný příspěvek. (A pokud chcete zůstat anonymní, nezapomeňte to napsat.)

Pro mezinárodní převod použijte následující platební údaje:

Jméno: Petr Melechin
IBAN:
CZ51 6210 6701 0022 0819 6056
BIC: BREXCZPPXXX

Pokud byste peníze radši poslali přes PayPal, můžete tak učinit na tomto odkazu. (Pozor, PayPal si strhává nějaká procenta, takže platba na účet je obecně výhodnější.)


Předem děkuji všem z vás, kdo se rozhodnete jakkoli přispět! A pokud přispět nechcete nebo nemůžete, vůbec to nevadí. Vážím si především vaší návštěvy a pokud chcete, můžete web podpořit i jinak než finančně – například tím, že nasdílíte nějaký můj článek na Facebooku či o webu řeknete přátelům. Zároveň vždy hledáme nové redaktory a další spolupracovníky, takže přispět můžete i tímto způsobem.

Pokud máte nějaké nejasnosti či otázky, neváhejte se zeptat v komentářích nebo na emailu kontakt@elonx.cz.

(SEZNAM LIDÍ, KTEŘÍ FINANČNĚ PODPOŘILI ELONX)

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

53 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Iva

Děkuji moc za to že jste a děláte tuto práci s láskou je to úžasné protože se mi líbí co. Dělá Elon Musk jsem jeho fanouškem už dlouho

Petr

Prosím prosím merch

Jirka

Prosím můžete dat qr kód pro platbu.. jsem Lenivy

JP77

Jsem taky pro QR kód a pro jednorázové platby a věřím, že tak bude víc příspěvků.

Tomáš Vrána

Na web jsem narazil náhodou, když jsem si googlil o Elonu Muskovi a SpaceX. Musím říct, že se mi vaše práce moc líbí. Články jsou informačně hodnotné a velmi čtivé. Děkuji za to.

Petr

Dobrý den, děkuji za to co děláte. Vaše zpravodajství je velmi kvalitní.
Neuvažujete prodávat merch? Rád bych Vás podpořil a zároveň dělal reklamu, třeba na tričku atd. Děkuji!

pallo45

Tento web je v súčasnosti jedným z mála “ostrovov” hodnotných informácií o danej problematike, ale hlavne miestom kde sa diskutuje ešte stále vo vecnej (a často krát v odbornej) rovine. Veľká vďaka za neho a aj preto som sa rozhodol ho podporiť. Len tak ďalej…
PS: reklamy vôbec nemám rád, takže radšej akákoľvek forma priamej podpory…

Josef

Taky se brzy přidám k patronům webu. Pro začátek alespoň symbolicky menší částkou. Jestli se ale ze mě někdy v budoucnu stane milionář, tak budu přispívat klidně 10 000 Kč měsíčně! 🙂 Protože ElonX je vážně jeden z nejlepší odborných webů v ČR zaměřených na nové převratné technologie. Hlavně se na něm objevuje obrovská hromada přesných faktů, novinek a zajímavostí, což je v úplném kontrastu s největšími českými médii, ve kterých většinou vítězí bulvarizace a povrchnost. Všechno je přitom podané přehledně, do hloubky a čtivě. Člověk má tak možnost praktický online sledovat události, které brzy změní dnešní svět k nepoznání.

A taky začínám sledovat tento web několikrát denně. Hlavně kvůli montáži Starshipu. Až dojde ke zkušebním letům prvních prototypů lodě Starship do vesmíru, budu tu snad každou hodinu :).

Moc díky za skvělou práci!

Venda

Poslední 2 měsíce jsem si vybudoval na webu takovou závislost, že i několikrát denně se dívám, zda něco nové nepřibilo a při nočním pročítání starších článků mi to posunulo spánek o pár hodin později už vícekrát. Tak jsem se rozhodnul se také zpatronovat 🙂 3 dolárky budou chodit. jen tak dál. fakt super…..

Ondrej Kvinta

Tak jsem se pridal k Patronum, zatim jen k 3E/mesicne. Ale tak snad alespon neco. Podporim rad vice webu a autoru.

Marek

Myslím že keby si web spoplatnil neako rozumne
3-6eur/mesiac a stále ostal bez reklamy tak by ma to vôbec natrápili vedel by som za čo platím! Nechal by si len bezplatný náhľad čo je nové a máš to tam. Okrem ineho vaše živé komentovane štarty !nádhera! ďakujem.