ElonX hledá posily! Chcete se podílet na tvorbě obsahu nebo pomoct s provozem?

Elon Musk a Tesla Model S (Foto: Reuters)

Sledujete dění okolo Elona Muska a chcete se podílet na tvorbě obsahu pro ElonX? Tak teď máte šanci se zapojit! Hledám lidi, kteří by mi pomohli ElonX povýšit na novou úroveň a udělat z webu ten nejlepší zdroj informací o Elonu Muskovi a jeho podnicích na českém a slovenském internetu.

Psaní článků

Hledám lidi pro psaní článků všeho druhu – krátké, dlouhé, aktuality, encyklopedické přehledy a souhrny, úvahy, živé zpravodajství…

Ideální kandidát:

 • umí velmi dobře česky a slohovky mu nikdy moc nedělaly problém
 • má dobrý přehled o jednom či více tématech, které souvisejí s Elonem Muskem, a vášnivě sleduje aktuální dění
 • je schopen psát čtivé články, které mají hlavu a patu a jsou pochopitelné i pro člověka, který problematiku nesleduje až tak podrobně (nemusí se jednat o originální obsah, stačí sepsat/přeložit článek na základě existujících článků odjinud)
 • snaží se neustále zlepšovat a přicházet s novými nápady na témata, rubriky, vylepšení webu apod.

Samozřejmě nemusíte splňovat všechny tyto požadavky. Určitě se ozvěte, i když se najdete jen v některých z nich!

Překladatel

Ne každý je schopný zaplnit prázdnou stránku smysluplným textem. Pokud však kromě češtiny hodně dobře ovládáte nějaký další světový jazyk, můžete přispět i tím, že občas vytvoříte titulky k nějakému zajímavému cizojazyčnému videu nebo přeložíte dobrý článek, který se objevil někde jinde a tematicky by zapadal do obsahu ElonX.

Zároveň hledáme překladatele z češtiny do angličtiny, kteří by pomáhali vytvářet obsah pro sesterský web ElonX.net.

Další role

The Boring Company chce zrychlit ražbu tunelů

Kromě tvorby článků se hodí pomoc i s řadou dalších věcí. Uvedu pár příkladů, ale představivosti se meze nekladou, takže se neváhejte ozvat, pokud vás napadne něco dalšího, čím byste zrovna vy mohli webu přispět.

 • tvorba multimediálního obsahu (vlogy, podcasty, rozhovory, živé přenosy…)
 • jazyková korektura
 • pomoc se správou sociálních sítí (tvorba obsahu pro Facebook a Instagram, plánování příspěvků atd.)
 • tvorba grafiky a provádění estetických změn na webu, aby byl co nejhezčí a nejpřehlednější (Photoshop, Illustrator, HTML, CSS apod.)
 • technická optimalizace webu a jeho vylepšování – WordPress, SEO, programování nových funkcí, nástroje pro usnadnění práce redaktorů, zrychlení webu apod.
 • aktualizace informací na webu (např. Přehled zachráněných stupňů), živé zpravodajství u pravidelných událostí (např. statické zážehy Falconu 9)
 • inzerce a generování příjmů, vyjednávání partnerství
 • a další…
Co za to?

Na ElonX nejsou reklamy a dobrovolných příspěvků od návštěvníků není tolik, aby se daly využít na tradiční honoráře pro redaktory. Každý půlrok ale odměňuji nejaktivnější pomocníky podílem z těchto finančních příspěvků, takže pokud se osvědčíte, budete třeba dvakrát ročně dostávat menší honorář. Ale pořád pro vás hlavní odměnou bude muset být především dobrý pocit z toho, že vaši tvorbu uvidí tisíce lidí a že děláte něco, co vás baví a jsou to pro vás zkušenosti do budoucna. Časem pak třeba společným úsilím dostaneme ElonX na takovou úroveň, že bude možné zajistit větší finanční příjmy nějakou rozumnou cestou.

Máte zájem?

Solární střecha společnosti Tesla

Pokud máte zájem se do projektu ElonX zapojit, napište mi na emailovou adresu kontakt@elonx.cz a uveďte alespoň následující:

 • Něco málo o vás
 • Co můžete webu ElonX nabídnout (např. psaní článků a překlad videí) a jaké k tomu máte relevantní schopnosti a zkušenosti (ideálně s příklady předchozí tvorby)
 • V případě tvorby obsahu:
  • uveďte témata, o kterých chcete psát (příklady témat: Elon Musk obecně, SpaceX a kolonizace Marsu, elektromobily Tesla, solární či bateriové produkty Tesla, Hyperloop, Neuralink, The Boring Company, OpenAI)
  • rozveďte, odkud čerpáte informace a jakým způsobem sledujete aktuální dění okolo dané problematiky
  • jaké typy článků či jiného obsahu byste nejradši tvořili
  • pokud už máte nějaké své starší články či výtvory (na jakékoli téma), můžete je přiložit, případně můžete zkusit vytvořit přímo něco pro ElonX jako ukázku
 • Kolik času můžete ElonX věnovat

Všem případným zájemcům předem děkuji!
Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
zdenek

Myslím , že je to velice dobrý nápad. Velice rád bych pomohl, ale obávám se, že nejsem dost odborně způsobilý. Mohl bych přispět leda odkazy na stránky zajímavých odkazů . P.S. každá informace o Elonovy a Spacex je pro nás fanoušky vždy vítaná.

Sibep

Pokud to webu a redaktorum pomuze, at klidne nejakou reklamu vlozi.

David Reno

Nepřemýšlel jste o Startovači ? https://www.startovac.cz/

peter

nepremýšlal si napríklad o kratkých správach na okraji stránky ako to ma kosmonautix.cz

Martin

Klidně pomůžu s překladem článků AJ.

Samo

Ak je treba rád pomôžem so správou Instagramu

Matyáš

Rad pomůžu s psaním článku až po správu Facebooku.

Jack

…pomohli ElonX povýšit na novou úroveň a udělat z webu ten nejlepší zdroj informací o Elonu Muskovi a jeho podnicích na českém a slovenském internetu.

Copak už dávno není? 😉
Ale teď vážně. Znáte na českém internetu nějaký lepší web o Elonu Maskovi? A nebo alespoň o elektro autech obecně? Resp. alespoň nějaký dobrý, když ne ten nejlepší? Kromě Hybridu. Kde není zrovna 2x inteligentní diskuze… 😒