ElonX hledá posily! Chcete se podílet na tvorbě obsahu nebo pomoct s provozem?

Elon Musk a Tesla Model S (Foto: Reuters)

Sledujete dění okolo Elona Muska a chcete se podílet na tvorbě obsahu pro ElonX? Tak teď máte šanci se zapojit! Hledáme lidi, kteří by mi pomohli ElonX povýšit na novou úroveň a udělat z webu ten nejlepší zdroj informací o Elonu Muskovi a jeho podnicích na českém a slovenském internetu.

Psaní článků

Hledáme parťáky pro psaní článků všeho druhu – krátké, dlouhé, aktuality, encyklopedické přehledy a souhrny, úvahy, živé zpravodajství…

Ideální kandidát:

 • umí velmi dobře česky a slohovky mu nikdy moc nedělaly problém
 • má dobrý přehled o jednom či více tématech, které souvisejí s Elonem Muskem, a vášnivě sleduje aktuální dění
 • je schopen psát čtivé články, které mají hlavu a patu a jsou pochopitelné i pro člověka, který problematiku nesleduje až tak podrobně (nemusí se jednat o originální obsah, stačí sepsat/přeložit článek na základě existujících článků odjinud)
 • snaží se neustále zlepšovat a přicházet s novými nápady na témata, rubriky, vylepšení webu apod.

Samozřejmě nemusíte splňovat všechny tyto požadavky. Určitě se ozvěte, i když se najdete jen v některých z nich! Vždycky můžete napsat nějaký kratší článek na zkoušku a pak se uvidí, co dál.

Překladatel

Ne každý je schopný zaplnit prázdnou stránku smysluplným textem. Pokud však kromě češtiny hodně dobře ovládáte nějaký další světový jazyk, můžete přispět i tím, že občas vytvoříte titulky k nějakému zajímavému cizojazyčnému videu nebo přeložíte dobrý článek, který se objevil někde jinde a tematicky by zapadal do obsahu ElonX. Může jít o překlad do češtiny i slovenštiny.

Zároveň hledáme angličtináře, kteří by pomáhali vytvářet obsah pro sesterský web ElonX.net. Mnohdy stačí jen zkontrolovat a opravit automatický překlad našich existujících článků.

Další role

The Boring Company chce zrychlit ražbu tunelů

Kromě tvorby článků se hodí pomoc i s řadou dalších věcí. Uvedu pár příkladů, ale představivosti se meze nekladou, takže se neváhejte ozvat, pokud vás napadne něco dalšího, čím byste zrovna vy mohli webu přispět.

 • tvorba multimediálního obsahu (vlogy, podcasty, rozhovory, komentování videí, živé přenosy…)
 • jazyková korektura
 • pomoc se správou sociálních sítí (tvorba obsahu pro Facebook a Instagram, plánování příspěvků atd.)
 • tvorba grafiky a provádění estetických změn na webu, aby byl co nejhezčí a nejpřehlednější (Photoshop, Illustrator, HTML, CSS apod.), návrh reklamních předmětů
 • technická optimalizace webu a jeho vylepšování – WordPress, SEO, programování nových funkcí, nástroje pro usnadnění práce redaktorů, zrychlení webu apod.
 • aktualizace informací na webu (např. Přehled prvních stupňů), živé zpravodajství u pravidelných událostí (např. Testovací let Starship SN15)
 • inzerce a generování příjmů, vyjednávání partnerství
 • zajištění výroby a distribuce reklamních předmětů
 • a další…
Co za to?

Na ElonX nejsou reklamy a dobrovolných příspěvků od návštěvníků není tolik, aby se daly využít na tradiční honoráře pro redaktory. Každý půlrok ale odměňuji pomocníky podílem z těchto finančních příspěvků, takže pokud se osvědčíte, budete třeba dvakrát ročně dostávat menší honorář. Pořád tedy pro vás hlavní odměnou bude muset být především dobrý pocit z toho, že vaši tvorbu uvidí tisíce lidí a že děláte něco, co vás baví a jsou to pro vás zkušenosti do budoucna. Časem pak třeba společným úsilím dostaneme ElonX na takovou úroveň, že bude možné zajistit větší finanční příjmy nějakou rozumnou cestou.

Máte zájem?

Solární střecha společnosti Tesla

Pokud máte zájem se do projektu ElonX zapojit, napište mi na emailovou adresu kontakt@elonx.cz a uveďte alespoň následující:

 • Něco málo o vás
 • Co můžete webu ElonX nabídnout (např. psaní článků a překlad videí) a jaké k tomu máte relevantní schopnosti a zkušenosti (ideálně s příklady předchozí tvorby)
 • V případě tvorby obsahu:
  • uveďte témata, o kterých chcete psát (příklady témat: Elon Musk obecně, SpaceX a kolonizace Marsu, elektromobily Tesla, solární či bateriové produkty Tesla, Hyperloop, Neuralink, The Boring Company, OpenAI)
  • rozveďte, odkud čerpáte informace a jakým způsobem sledujete aktuální dění okolo dané problematiky
  • jaké typy článků či jiného obsahu byste nejradši tvořili
  • pokud už máte nějaké své starší články či výtvory (na jakékoli téma), můžete je přiložit, případně můžete zkusit vytvořit přímo něco pro ElonX jako ukázku
 • Kolik času můžete ElonX věnovat

Všem případným zájemcům předem děkuji!

A pokud se nechcete podílet na tvorbě obsahu, přesto můžete ElonX podpořit například finančně.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Teslichard

Jediné čo ovládam a mohol by som prispieť je foťák, Photoshop a littlebit Illustrator. Možno časom až bude aktivita Elona Muska v Európe väčšia môžem pomôcť s fotením a tvorbou foto obsahu/ prípadne ešte tvorba zaujímavích thumbnails,bannerov, obrázkov.

Btw, som za reklamu, prosím ale nenásilnú aby nebolo čítanie webu utrpenie.

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem Teslichard
Jack

…pomohli ElonX povýšit na novou úroveň a udělat z webu ten nejlepší zdroj informací o Elonu Muskovi a jeho podnicích na českém a slovenském internetu.

Copak už dávno není? 😉
Ale teď vážně. Znáte na českém internetu nějaký lepší web o Elonu Maskovi? A nebo alespoň o elektro autech obecně? Resp. alespoň nějaký dobrý, když ne ten nejlepší? Kromě Hybridu. Kde není zrovna 2x inteligentní diskuze… 😒

Matyáš

Rad pomůžu s psaním článku až po správu Facebooku.

Samo

Ak je treba rád pomôžem so správou Instagramu

Martin

Klidně pomůžu s překladem článků AJ.

peter

nepremýšlal si napríklad o kratkých správach na okraji stránky ako to ma kosmonautix.cz

David Reno

Nepřemýšlel jste o Startovači ? https://www.startovac.cz/

Meh

No vzdyt tak se to dela — nasyslit co nejvetsi databazi registrovanych uzivatelu a pak to prodat nejakemu nadnarodnimu korporatu 🙂

S patreonem je problem ten, ze je treba se tam registrovat.

Sibep

Pokud to webu a redaktorum pomuze, at klidne nejakou reklamu vlozi.

zdenek

Myslím , že je to velice dobrý nápad. Velice rád bych pomohl, ale obávám se, že nejsem dost odborně způsobilý. Mohl bych přispět leda odkazy na stránky zajímavých odkazů . P.S. každá informace o Elonovy a Spacex je pro nás fanoušky vždy vítaná.