ElonX v rámci Noci vědců v pátek 30. září uvede přednášku o Neuralinku v liberecké iQlandii

Už 30. září můžete v rámci Noci vědců v liberecké iQlandii zhlédnout přednášku nazvanou Neuralink – šestý smysl Elona Muska.

Ještě donedávna byly věci jako telepatie nebo telekineze možné pouze v dílech science-fiction. Dnes už však existují lidé, kteří ovládají počítač nebo umělé končetiny pomocí svých myšlenek. Je to možné díky neurálním rozhraním, což jsou interfejsy propojující mozek s počítačem. Pravděpodobně nejpokročilejší zařízení tohoto typu vyvíjí jedna z firem nejbohatšího muže planety. Přednáška „Neuralink – šestý smysl Elona Muska“ představujem jak toto rozhraní funguje, co je jeho cílem a jaké jsou s ním spojeny etické problémy.

Přednáška bude mít za cíl stručně představit, odkud se vzala myšlenka neurálních rozhraní, jak taková zařízení fungují, co s jejich pomocí jednou bude možné dokázat a jaké to může mít důsledky.

Přednášku představí náš redaktor Vlastimil Švancara a možná půjde o první prezentaci na téma Neuralinku v České republice. Koná se 30. 9. od 18:30 v liberecké iQlandii v rámci Noci vědců. Přednáška je zdarma, ale pokud se jí chcete zúčastnit, je nutné se předem registrovat na této stránce. Zároveň bude k dispozici živý přenos na YouTube:

Pokud vás toto téma zajímá a chtěli byste se zúčastnit, sledujte:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře