Střípky o Neuralinku z platformy X (2. díl)

Vítejte u dalšího dílu série „Střípky o Neuralinku z platformy X“, která navazuje na sérii #techtuesdays, jež jsme byli nuceni ukončit (nebo možná jen pozastavit?), protože Neuralink na X přestal umisťovat pravidelné příspěvky se zajímavostmi z vývoje neurálního rozhraní.

I tak se ale na platformě X objevuje dost příspěvků souvisejících s Neuralinkem. Budeme je proto shrnovat v tomto nepravidelně vycházejícím seriálu.

V dnešním dílu se podíváme hlavně na to, jak se v Neuralinku pracuje a jak vypadají jeho kanceláře.

Pracovní atmosféra v Neuralinku

Mnoho bylo napsáno v mainstreamových médiích o extrémním pracovním vytížení a problematické pracovní kultuře v Neuralinku. Na X však můžeme najít komentáře zaměstnanců, které ukazují něco zcela jiného.

Na tom níže vidíme Blisse Chapmana, programátora softwaru implantátu (úplně vlevo), Rominu Nejad z klinického týmu a Avinashe Joise, specialistu pro vývoj mikroprocesorů (ve světlé košili). Zbylé dva neznáme. Jde o inženýry, z nichž každý je z úplně jiného oboru, ale spolupráce je evidentně baví.

Romina Nejad: Partička na noční. Já a jedni z nejlepších inženýrů (a přátel) všech dob!

Jak vypadá pracovní úsilí v Neuralinku, nám přibližuje také příspěvek Sama Schmitze, vedoucího týmu pro vývoj a výrobu implantačních jehel, který si v pátek večer chtěl zacvičit na jednom ze strojů ve firemní posilovně.

Sam: Neuralink teď má posilovací stroj „squat rack“, na který se nedá dostat ani v pátek v 7:30 večer.

No a pokud byste nevěděli, co si o svých spolupracovnících myslí Fouzan Alam, biomedicínský inženýr a bývalý lékař pracující v klinickém týmu Neuralinku, tak teď už to vědět budete. 🙂

Fouzan Alam: Úroveň talentu v Neuralinku je dechberoucí. Moc si vážím toho, jak úžasní jsou lidé, se kterými pracuji.

DJ Seo pak ještě přidal svou myšlenku o pracovních postupech v Neuralinku:

DJ Seo: Věta, kterou v Neuralinku často opakujeme, je „zpochybňujte své požadavky“. Myšlení je v podstatě přehrávání simulací ve vaší hlavě, takže potřebujete dobrá vstupní data a přesné hraniční podmínky, abyste se vyhnuli situaci typu „garbage in, garbage out“ (jinak řečeno máte-li špatné vstupy, budou špatné i výstupy).

Fotky z kanceláří Neuralinku

Na X se objevily tři fotky z kanceláří Neuralinku. Moc nám toho neprozrazují, ale vidíme na nich, že znak Neuralinku je zde zřejmě všudypřítomný.

Uživatel vystupující na X jako „Whole Mars Catalog“ zažertoval o tom, že to on je tím, kdo dostal do hlavy implantát Neuralinku:

Whole Mars Catalog: S radostí oznamuji, že tím člověkem jsem já. Výsledky počátečních testů jsou nominální. Tweet píšu myšlenkami.

Brandon Moses, který se v Neuralinku zabývá náborem nových pracovníků, a jeho fotka chodby v budově Neuralinku:

A takto vypadala vánoční atmosféra na pracovišti vývoje neurochirurgických robotů. Zajímalo by nás, o co jde s těmi papírovými ozdobami…

Marques Brownlee hledá žhavé technologické novinky

YouTuber Marques Brownlee zřejmě na X hledal inspiraci pro další videa. Ozval se mu Fouzan Alam z klinického týmu Neuralinku.

Marques Brownlee: Je čas se podívat na nějaké žhavé technologické novinky – nějaké návrhy? Co myslíte, že by stálo za to podpořit?

Fouzan Alam: Neurotechnologii čeká velký boom.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře