Záznam besedy s Davidem Pavlíkem ze SpaceX

Weby ElonX a Kosmonautix.cz v říjnu uspořádaly neformální besedu pro fanoušky SpaceX, při které jsme udělali rozhovor s Davidem Pavlíkem – jediným Čechem pracujícím ve SpaceX – a trochu neplánovaně také s Otto Fabrim, který dříve pracoval ve společnostech Tesla a Faraday Future. Na besedě navíc proběhla vědomostní soutěž o ceny. Po skončení besedy se zájemci přesunuli do nedaleké restaurace, kde vášnivá diskuze pokračovala do nočních hodin.

Akce s názvem David Pavlík: Zkušenosti ze Silicon Valley se konala 18. října 2017 v budově ČVUT FEL v Praze. Na besedu byl vstup zdarma a váš zájem o ní nás velice příjemně překvapil – vstupenky byly “vyprodány” už 24 hodin po oznámení akce! Pokud tedy patříte k těm, na které se tehdy nedostalo, máme pro vás jako náhradu alespoň záznam celé besedy.

Diskuse se točila nejen kolem SpaceX, ale i celkově kolem rozdílu mezi českým a americkým pracovním prostředím, přičemž oba hosté sdělili i své osobní tipy pro všechny, kdo by se v Silicon Valley chtěli prosadit.

Při sledování si můžete zkusit odpovědět na otázky z vědomostního kvízu o SpaceX. Pokud navštěvujete ElonX pravidelně, neměl by to pro vás být problém. 😉 Dejte mi do komentářů vědět, jak jste si vedli!

Akce se podle mého názoru zdařila (pokud pominu svoje tragické vyjadřovací schopnosti) a věřím, že v budoucnu něco podobného podnikneme znovu. Přikládám také pár fotek od Davida Vávry:

Na závěr bych za sebe rád znovu poděkoval všem, kdo na akci dorazili, a dále také následujícím lidem a institucím, bez kterých by beseda nebyla možná:

David Vávra (pomoc s organizací)
David Pavlík (host)
Otto Fabri (host)
Dušan Majer (spolumoderátor z portálu Kosmonautix.cz)
ČVUT FEL (prostory a technické zázemí)

Důležité upozornění: Všechny názory ve videu prezentované Davidem Pavlíkem Ottou Fabri jsou pouze jejich osobními názory a nijak nereflektují oficiální stanoviska jakýchkoliv firem.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Abra

Ahoj, děkuji za záznam besedy.
Jak jsem psal jinde dnes jsem tu poprvé, zkusil jsem si test a dal jsem 6 odpovědí, pohořel jsem u astronautů, teploty kyslíků, chyták s desátým motorem a použití robota při přistání.

Jirka Hadač

Souhlas, fajn záznam moc hezké diskuze. Já měl dvě chyby, váha motoru a start té rakety z SLC-4E.