Dva přeložené rozhovory s Elonem Muskem o všech jeho projektech

Jak jistě víte, pravidelně pro vás překládáme zajímavá videa týkající se SpaceX a dalších Muskových firem. V tom samozřejmě pokračujeme dál a máme několik překladů rozpracovaných, ale mezitím jsem zároveň narazil na dva parádní rozhovory s Elonem Muskem z kanálu TED, které už jsou přeloženy z dřívějška.

První rozhovor je z roku 2013 a Elon Musk v něm mluví o cílích Tesly a výhodách elektromobilů, dále o SpaceX a prvních experimentech na poli přistávání raket a důvodu, proč firma nepatentuje své technologie. Řeč pochopitelně přijde také na kolonizaci Marsu a mnoho dalšího.

Titulky si můžete zapnout tlačítkem CC a český jazyk pak zvolit v nastavení

Druhý rozhovor je o dost novější, proběhl v roce 2017 a ve srovnání s prvním videem jsou Muskovy firmy v o dost lepší pozici a v podstatě dominují svým odvětvím. Elon Musk v rozhovoru mluví hlavně o svém tehdy novém projektu The Boring Company a jeho vizi tunelových sítí pod městy. Zároveň vysvětlí, proč není fanouškem létajících aut. Elon dále láká na tehdy ještě neoznámený elektrický kamion Tesla Semi a také vychvaluje solární střešní tašky a s nimi související přechod na obnovitelné zdroje energii a problém globálních změn klimatu.

Víte o dalších videích souvisejících s Elonem Muskem a jeho firmami, které už disponují českým nebo slovenským překladem? Dejte nám vědět v komentářích nebo na email kontakt@elonx.cz a můžeme na ně upozornit v budoucích článcích.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře