Gigafactory je klíčem k budoucnosti Tesly

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Tesla momentálně provozuje už dvě továrny Gigafactory, staví třetí a plánuje čtvrtou. Dnešní přeložené video z produkce The Verge ukazuje, jak v současnosti probíhá výroba baterií a dalších produktů v Gigafactory 1 v Nevadě a proč jsou tyto obří továrny pro budoucnost Tesly tak důležité.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pití

Proč se nikde nemluví o tom, že postavená Gigafactory je velikostí naprosto někde jinde než měla být… Proč jednou někdo neporovná satelitní snímek s tím, jak měla bý velká… a pak ať zkusí napsat gigafactory…

Jen sen a žádné informace o tom, jestli někdy … vůbec někdy bude mít tu velikost a automatizaci jaké měla dosahovat…

Velikost 2x až 3x menší než měla být
Počet zaměstnanců 2x až 3x vyšší než měl být… dle velikost parkovišť existujících vs plánovaných 🙁

Josef

Gigafactory bude po dokončení svou velikostí na plánovaných rozměrech. Za 3 až 3 roky. Ta parkoviště v okolí budov jsou jen dočasná, v budoucnu se zruší, přesunou do vzdálenějšího okolí a místo nich postaví další části budovy. V okolí Gagafactory nejspíš vzniknou i další budovy, jen nevím, jestli je hodlá stavět přímo Tesla, nebo jde o některého z dodavatelů Tesly. Četl jsem, že Tesla přikupovala nějaké další pozemky, info k tomu bych musel znovu dohledat. Místní mají určitě větší přehled.

Zbyněk

Zajímalo by mě, kde v Evropě ji chtějí postavit…

Zdeněk

Přejme jim ať se jim daří.