Elonovinky #26: Tesla v Číně postaví Gigafactory

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si rozebereme nedávné oznámení společnosti Tesla, která v Šanghaji plánuje postavit vůbec první Gigafactory nacházející se mimo USA. Ve videu se dozvíte, co Teslu k vybudování čínské továrny vedlo, co v ní bude vyrábět a kdy má být nová Gigafactory zprovozněna. Navíc známe bližší informace o chystané evropské Gigafactory.

Elonovinky #26: Tesla v Číně postaví Gigafactory

Pokud vás zajímají současné továrny Gigafactory 1 a 2, podívejte se na starší epizodu Elonovinek.

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ivo Janáček

Nemáte někdo adresu té továrny? Koukám na mapu a nejsem si moc jistý. Pokud je to vedle Lingang Ave, tak by to mohlo být pěkně vidět z letadla.

Ivo Janáček

To už jsem viděl, ale z toho to nejde poznat, jestli je to to místo, které ukazuje maps.google.com a nebo není. Ideální by byly GPS souřadnice.

Ivo

Čína je obrovský trh, v Číně je velké množství dolarových milionářů. V Číně se vše zahraniční bere jako IN, něco podobného jako u nás za totality. Pokud tedy Číňan má peníze, koupí si raději zahraniční značku nehledě na cenu. Navíc vysoká cena zde hraje pozitivní roli. Levné věci bohatý Číňan nekoupí. Movitější Číňan si tedy raději koupí iPhone i za cenu toho, že za něj zaplatí dvakrát tolik než za lepší telefon domácí výroby. To že je iPhone vyráběn v Číně nevadí, jde o značku. To samé bude platit pro Teslu.