Elonovinky #26: Tesla v Číně postaví Gigafactory

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si rozebereme nedávné oznámení společnosti Tesla, která v Šanghaji plánuje postavit vůbec první Gigafactory nacházející se mimo USA. Ve videu se dozvíte, co Teslu k vybudování čínské továrny vedlo, co v ní bude vyrábět a kdy má být nová Gigafactory zprovozněna. Navíc známe bližší informace o chystané evropské Gigafactory.

Elonovinky #26: Tesla v Číně postaví Gigafactory

Pokud vás zajímají současné továrny Gigafactory 1 a 2, podívejte se na starší epizodu Elonovinek.

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

5
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Ivo
Host
Ivo

Čína je obrovský trh, v Číně je velké množství dolarových milionářů. V Číně se vše zahraniční bere jako IN, něco podobného jako u nás za totality. Pokud tedy Číňan má peníze, koupí si raději zahraniční značku nehledě na cenu. Navíc vysoká cena zde hraje pozitivní roli. Levné věci bohatý Číňan nekoupí. Movitější Číňan si tedy raději koupí iPhone i za cenu toho, že za něj zaplatí dvakrát tolik než za lepší telefon domácí výroby. To že je iPhone vyráběn v Číně nevadí, jde o značku. To samé bude platit pro Teslu.

Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Nemáte někdo adresu té továrny? Koukám na mapu a nejsem si moc jistý. Pokud je to vedle Lingang Ave, tak by to mohlo být pěkně vidět z letadla.