Víkendové vtípky #42: Nový předseda Tesly, nástupní rameno a další aktuality

V novém vydání Víkendových vtípků si tentokrát posvítíme na několik aktuálních událostí ve světě Elona Muska z posledních týdnů. V čele správní rady Tesly je nový člověk a SpaceX nainstalovalo nástupní rameno pro posádky Crew Dragonu. Elon však měl v obou případech postranní úmysly.

Sergej Předseda Teslovič

Autoři: WibloBagginsbaconmashwbrownsugar

Elon Musk dostal od SEC tučnou pokutu a za trest musel odstoupit z čela správní rady Tesly. Elon se ale nevzdal bez boje. Zkusil totiž jako svou náhradu prosadit Mlona Euska nebo Elonira Muskoviče, ale to nakonec neklaplo.

Elon a Robyn

Autor: Monika Wojdasová

Novou předsedkyní správní rady byla nakonec jmenována Robyn Denholm. Elon je stále členem rady, a tak spolu s Robyn může vytvořit akční duo stejně jako Batman.

Minulost vs. budoucnost

Autor: Petr Melechin

Elon aktuálně také dohlížel na instalaci nového nástupního ramene pro astronauty Crew Dragonu na rampě LC-39A. Obvykle se jedná o vizuálně nezajímavý kus techniky, ale jak je pro Elona typické, dohlédl na to, aby rameno mělo líbivý vzhled. Konkurenční Boeing na design bohužel až tak moc nedbá.

Temná strana Commercial Crew

Autor: Tom Cross

Rameno navíc skrývá nenápadný odkaz na Star Wars. Elon pak na Twitteru předstíral, že to bylo neúmyslné, ale my víme, kde je pravda!

Zabírám

Originál: Cindir13, česká verze: Petr Melechin

Astronauti budou rameno potřebovat nejdříve v červnu, tak se můžete divit, proč jeho instalace proběhla už teď. Stačí se však zamyslet a začne být jasné, že Elon instalaci urychlil, jelikož po nehodě Sojuzu hrozilo, že ISS bude nějaký čas prázdná, a SpaceX by bylo jediným subjektem schopným na stanici dopravit lidi. A takovou podnikatelskou příležitost si přece Elon nemůže nechat ujít.

Nechápu, ale přikyvuju

Autor: Monika Wojdasová

Další aktualitou je nově spuštěné fórum tady na ElonX. Zatím se diskuze teprve rozjíždí a trochu vázne, tak jsem přemýšlel, čím by to mohlo být, a vyjasnila mi to naše memelady Monika, která svoje pocity z diskuzí na ElonX vyjádřila jak jinak než memem. Doufám ale že je v menšině. Na fóru jsou všichni vítáni, i pokud si třeba myslí, že budou mít jen “hloupé” otázky!

Excelsior!

Autor: MyTeslaAdventure

A na závěr musím zmínit komiksovou legendu Stana Leeho, který nás nedávno opustil. Na Redditu mu složili vesmírnou poctu odkazující na demonstrační misi Falconu Heavy. Odpočívej v pokoji, Stane!

Předchozí vydání Víkendových vtípků:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Adam P

Našel jsem tématickou hudbu 😀 https://www.youtube.com/watch?v=NY7N02eZGoQ

JANSA JAROSLAV

Škoda kdyby Elon Musk naučil testovací BFR přistávat odpadl by hon na odhazované kryty.

Jiří Hadač

Sem docela prijemne prekvapen, dneska se mi vtipy libily. 😉 a nahradnici za Elona vypadali dobre 🙂

Martin B

Tak Elon zase překvapil. SpaceX už neplánuje zachraňovat druhý stupeň F9 a BFR prošel radikální změnou designu. S Elonem se člověk nikdy nenudí 🙂

Martin B

Understood