Neuralink navýšil kapitál o dalších 43 milionů dolarů

Před pár dny jsme se díky Sawyeru Merrittovi, jednomu z investorů Tesly, kterého na X sleduje přes půl milionu lidí, dověděli, že finanční zdroje Neuralinku se rozrostly o dalších 43 milionů dolarů:

Sawyer Merritt: NOVINKA: Podle nového podání k agentuře SEC Neuralink získal od investorů dalších 43 milionů dolarů.

Čtvrté investiční kolo

Jde o rozšíření čtvrtého investičního kola (round D), o kterém jsme informovali v srpnu letošního roku. V něm Neuralink původně vybral 280 milionů. Nyní tedy celková částka v tomto investičním kole činí více než 323 milionů.

Konkrétní investoři nebyli zveřejněni, víme jen, že jich bylo 8 (celkem se tedy série D zúčastnilo 32 investorů) a nejmenší investovaná částka činila 14 995 USD.

Celkově už od svého založení v roce 2016 Neuralink od investorů vybral těžko uvěřitelných 680 milionů dolarů. Tabulka investičních kol vypadá následovně:

Aktualizovaná tabulka investiční historie Neuralinku.

Neuralink tedy dále potvrzuje pozici nejlépe financovaného startupu v oboru neurálních rozhraní.

Sawyer Merritt pod svým příspěvkem sdílel rovněž odkaz, pod kterým můžeme najít přímo i formulář, který Neuralink vyplnil u Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC). Díky tomu teď víme, že firma tyto informace publikuje a kde je můžeme najít. Nacházejí se zde i předchozí formuláře s detaily investicí z let 2017, 2019 a 2021.

Pokud jde například o Teslu, tedy veřejně obchodovanou firmu, ta musí zveřejňovat všechny důležité obchodní informace. Jsou dostupné například zde. Neuralink jako soukromá firma toho musí zveřejňovat mnohem méně.

Jakou má Neuralink hodnotu?

To oficiálně dále nevíme. Z formulářů to nevyčteme, není v nich uvedeno, kolik privátních akcií bylo za zmíněnou částku prodáno, ani jaký je jejich celkový počet.

V červnu jsme psali, že má Neuralink pravděpodobně hodnotu kolem 5 miliard dolarů. Tento odhad však vyplýval z cen soukromých akcií, prodávaných ještě před oznámením o obdržení povolení k testům na lidech a také před první částí čtvrtého investičního kola. Je tak pravděpodobné, že hodnota Neuralinku je dnes ještě vyšší.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Debby

Díky!