Novinky o Starship #11: První statické zážehy Starship S20, stavba Wide Bay, výměna jeřábů

SpaceX v Boca Chica v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight však vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění v Boca Chica a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy tato videa překládat do češtiny.

Portál NASA Spaceflight vydal shrnutí aktivit ve Starbase ze začátku listopadu, mezi které patřila první série statických zážehů Starship S20, střídání jeřábů, stavba nové haly Wide Bay, dokončování tankovací farmy nebo práce na nejnovějších prototypech Starship S22, Super Heavy B5 a dalších.

Tato epizoda původně vyšla 8. listopadu, takže některé věci už stihly zastarat. Především video ještě neobsahuje informaci, že 12. listopadu proběhl statický zážeh všech šesti Raptorů najednou. Informovali jsme o tom například v aktuálních Elonovinkách.

Pokud se chcete podílet na překladech videí pro ElonX, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o vývoji a výrobě Starship a Super Heavy můžete sledovat u nás na webu. K dispozici máte také podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
PetrV

Díky za překlad, vše je dnes samozřejmě dále.
Rychlost vystavby starbase je nevídaná.
Navoz paliva pokračuje.
https://twitter.com/sb_deliveries/status/1461483828317503489?t=DOl03YzJ3pbPPocjbkeEpg&s=19