Novinky o Starship #12: Šestimotorový zážeh Starship S20, okrytování Super Heavy B4, kompletace B5

SpaceX v Boca Chica (Starbase) v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight však vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění ve Starbase a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy tato videa překládat do češtiny.

Portál NASA Spaceflight vydal shrnutí aktivit ve Starbase ze druhé půlky listopadu, mezi které patřil především statický zážeh všech šesti Raptorů na Starship S20, přípravy na testování Super Heavy B4, přesun testovacích nádrží nebo kompletace prototypu Super Heavy B5. Je toho ale mnohem více.

Tato epizoda původně vyšla 23. listopadu.

Pokud se chcete podílet na překladech videí pro ElonX, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o vývoji a výrobě Starship a Super Heavy můžete sledovat u nás na webu. K dispozici máte také podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Vieme, prečo stále zavadzajú pozostatky B3 na suborbitálnom podstavci? Chcú ho nejak znovu použiť, alebo sa zošrotuje?

Samo

Je rozrezaný, nemyslím že bude mať nejaké použitie, skôr len zatiaľ nezavadzá a majú inú prioritu.