Podívejte se, jak jsou rakety SpaceX doopravdy velké

Když člověk sleduje starty či přistání raket v televizi nebo na počítačové obrazovce, mnohdy jsou osamocené a není možné je velikostně s ničím srovnat. Je pak snadné ztratit pojem o tom, jak obrovské rakety vlastně jsou. Pro získání perspektivy je potřeba tyto technické divy postavit vedle lidí či známých budov a památek. Shodou náhod vyšly v jednom dni rovnou dvě povedená videa, která pomocí kvalitních vizuálních efektů znázorňují velikost různých raket včetně těch od SpaceX.

To první je od partičky Corridor Digital, která se specializuje na tvorbu krátkých filmů s pokročilými vizuálními efekty. Autor videa vám ukáže velikost raket SpaceX od Falconu 9 až po chystané BFR.

Druhé video připravil Everyday Astronaut a má podobný koncept, ale kromě Falconů a BFR ukazuje také další rakety jako třeba Deltu IV Heavy, SLS, Sojuz nebo raketoplán.

A kdyby vám tato videa náhodou nestačila, mám tu pro vás ještě pár fotek, které hezky ilustrují velikost raket Falcon:

Který záběr nebo fotka podle vás nejlépe ilustruje velikost raket?
 • Mohlo by se vám líbit...

  7
  Diskuze

  avatar
    Odebírat komentáře  
  nejnovější nejstarší nejlepší
  Nastavit upozorňování na
  Zdeněk
  Host
  Zdeněk

  Jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nevíte, jak je na tom finančně Sx ? Tento rok má 27 startů ( + – ), ale příští rok pouze 18. Jak je na tom finančně a jak na tom bude příští rok ? Není někdee nějaký odkaz ? Popř. Výkazy samotného Sx ? Díky za informace.

  Filip
  Host
  Filip

  Podle již starších dat potřebuje SpaceX minimálně 12 startů F9 ročně aby se vyrovnaly příjmy výdajům, a jelikož posledních pár let startuje F9 vícekrát než 12, tak je SpaceX ziskové… (zdroj: kniha Elon Musk od Ashlee Vance)

  Jiří
  Host
  Jiří

  To roštové kormidlo je nářez. Věděl jsem že je velké ale když ho vidím s tím technikem tak konečně ziskávam tu správnou představu.

  Filip
  Host
  Filip

  Roštové kormidlo 🙂

  Alda
  Host
  Alda

  Everyday astronaut na poli před SHS. To je síla.