Připomeňte si premiéru Falconu Heavy v povedeném videu od tvůrců Westworldu

Jak Elon slíbil, tak splnil. Šéf SpaceX v pátek na Twitteru avizoval, že na festivalu SXSW (South By Southwest) ukáže video o Falconu Heavy, které vytvořili tvůrci populárního sci-fi seriálu Westworld. Na festivalu pak Elon video sám uvedl inspirativním proslovem:

Po celém světě se neustále děje spousta hrozných věcí. Máme hodně problémů, které je potřeba vyřešit, ale život nemůže být jen o řešení jednoho problému za druhým. Jsou potřeba věci, které nás inspirují a díky kterým rádi vstáváme ráno z postele, protože se cítíme součástí lidstva. Proto jsme tohle udělali.

Ciolkovskij, jeden z prvních ruských raketových vědců, měl skvělé rčení: “Země je kolébkou lidstva, ale v kolébce nemůžete zůstat napořád.” Nastal čas se posunout dopředu a stát se civilizací, která cestuje ke hvězdám a rozšiřuje lidské vědomí. To je pro mě hrozně vzrušující a jsem díky tomu rád, že jsem naživu. Doufám, že to cítíte stejně.

Ve videu uvidíte nové záběry z příprav na demonstrační misi Falconu Heavy i letu jako takového, a to včetně nepovedeného přistání centrálního stupně a Elonovy Tesly poletující vesmírem. To vše je proloženo emotivními záběry na zaměstnance SpaceX i obyčejné lidi, kteří tento historický start sledovali ze země. Na pozadí pak samozřejmě hraje píseň Life on Mars od Davida Bowieho.

Výběr povedených momentů

(přípravy Roadsteru na cestu do vesmíru)

Detail na angličák s astronautem

Start Falconu Heavy z nového úhlu

Radující se dítě sledující start

Detail oddělení bočního stupně

Elon slaví úspěšný start

Nepovedené přistání centrálního stupně

Detail na přistávající boční stupeň

Radující se Gwynne Shotwell

Přistávající boční stupně z nového úhlu

Nápis na elektronice Roadsteru “Vyrobeno lidmi na Zemi”

Petr MelechinMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Daniel

S tou hudbou a sledování videa mi běhal mráz po celém těle. Fandím Elonovi!

Jirka Hadač

Ten zpomalený přilet obou boosterů je skvělý. A když pak Elon viděl to minutí plošiny, tak asi následoval deep breath. Asi to byla správná cesta, jak ty záběry central core zveřejnit. Uprostřed jinak naprosto úspěšného videa. Krásné a dechberoucí. Teším se na druhý let FH, a samozřejmě, úžasný a magický duben.

Zdeněk

Nechystá se Elon na nějakou konferenci ? Kde by zase prozradil nějaké kousky budoucích plánů ?

Ketivab

Dnes v 18:00 SEČ by měl odpovídat na otázky v rámci tohoto festivalu (SXSW). Existuje šance, že mu někdo položí zajímavou otázku, na kterou odpoví, ale nic velkého nečekám. Akce by snad měla být vysílána živě zde: sxsw.com/live

yamato

prvy BFS sa uz stavia. Je to dost velke? 🙂

Ivo

Zdroj prosím a nebo je to agentura JPP?

Damel
Kamil

Píšou o tom na novinky.cz první start už příští rok

Ivo

Děkuji, již jsem si to sám dohledal. Bylo by ti super, pokud by začali příští rok skákat, no uvidíme.

Ondrej Melich

J. A tak v prvni pulce roku ze to chtej . Takze druha pulka roku . Ale tohle budou testovat povicekrat. Takze se nabizi otazka, kdyz budou litat na LEO a zpet aby testovali veci, ze by si pribrali i naklad obcas a vypousteli Starlink ? 🙂

Martin

BTW – teraz tak rozmýšľam – pôvodné roadstery (a prípadne aj všetky Tesly whatsoever) majú na riadiacej elektronike tento podpis “vyrobené na Zemi ľuďmi”? Alebo šlo o špeciálnu úpravu na tomto jedinom kuse? 🙂 Príde mi trochu zaťažko uveriť, že by nejaký takýto exces plánoval Musk už pri počiatkoch Tesly… 😀 (i keď možno to je len jeden z interných žartov a náhoda chcela, že teraz získal nový rozmer….) 😀 😀

neklepáček

Jasně, že nemaj. To snad dá blbýmu rozum.

Damel

To Martin: Ano mají. Poprvé se fotografie (jiná než z uvedeného videa) objevila zde: https://imgur.com/gallery/lOrBu
Zveřejnil jí tam technik pracující pro Teslu: https://imgur.com/gallery/p9ifsVZ s tím, že to měl být vtípek pro ně (servisáky).

poklok

Ahoj! Připravil jsem webm výstřižek samotnýho centrálního boosteru,
https://giant.gfycat.com/MisguidedNegativeBeardeddragon.webm

Tomas

Ešte by ste mohli pridať fotku z konca videa kde stoja oba postranné stupne na pristavacivh plosinach a stojí tam starman 🙂

Tomas

Dobré..tak to je len nejaký robos 😀 beriem späť