Připomeňte si premiéru Falconu Heavy v povedeném videu od tvůrců Westworldu

Jak Elon slíbil, tak splnil. Šéf SpaceX v pátek na Twitteru avizoval, že na festivalu SXSW (South By Southwest) ukáže video o Falconu Heavy, které vytvořili tvůrci populárního sci-fi seriálu Westworld. Na festivalu pak Elon video sám uvedl inspirativním proslovem:

Po celém světě se neustále děje spousta hrozných věcí. Máme hodně problémů, které je potřeba vyřešit, ale život nemůže být jen o řešení jednoho problému za druhým. Jsou potřeba věci, které nás inspirují a díky kterým rádi vstáváme ráno z postele, protože se cítíme součástí lidstva. Proto jsme tohle udělali.

Ciolkovskij, jeden z prvních ruských raketových vědců, měl skvělé rčení: “Země je kolébkou lidstva, ale v kolébce nemůžete zůstat napořád.” Nastal čas se posunout dopředu a stát se civilizací, která cestuje ke hvězdám a rozšiřuje lidské vědomí. To je pro mě hrozně vzrušující a jsem díky tomu rád, že jsem naživu. Doufám, že to cítíte stejně.

Ve videu uvidíte nové záběry z příprav na demonstrační misi Falconu Heavy i letu jako takového, a to včetně nepovedeného přistání centrálního stupně a Elonovy Tesly poletující vesmírem. To vše je proloženo emotivními záběry na zaměstnance SpaceX i obyčejné lidi, kteří tento historický start sledovali ze země. Na pozadí pak samozřejmě hraje píseň Life on Mars od Davida Bowieho.

Výběr povedených momentů

(přípravy Roadsteru na cestu do vesmíru)

Detail na angličák s astronautem

Start Falconu Heavy z nového úhlu

Radující se dítě sledující start

Detail oddělení bočního stupně

Elon slaví úspěšný start

Nepovedené přistání centrálního stupně

Detail na přistávající boční stupeň

Radující se Gwynne Shotwell

Přistávající boční stupně z nového úhlu

Nápis na elektronice Roadsteru “Vyrobeno lidmi na Zemi”
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře