Tesla vysazuje v Braniborsku nové lesy jako kompenzaci za stromy vykácené kvůli továrně Giga Berlin

I přes nechvalnou kritiku kvůli kácení stromů pro továrnu Giga Berlin, Tesla dodržuje slib a začala s vysazováním nových lesů v braniborské oblasti.

  • Tesla koupila plochu o celkové rozloze 300 hektarů za zhruba 41 milionů eur
  • Tesla podepsala smlouvu o zalesňování o rozloze 143 hektarů
  • Suchá léta mají velmi špatný vliv na růst mladých stromků

Mapka oblastí, kde Tesla vysadí nové stromky (Zdroj: rbb24)

Když Elon Musk v prosinci 2019 oznámil, že americká automobilka postaví svoji čtvrtou továrnu poblíž Berlína, objevila se vlna rozhořčení. Parcela, kterou Tesla koupila, byla totiž osázena borovicovými stromy. Les na místě, kde má být nová továrna postavena, byl vysazen za účelem výroby kartonu. Tudíž by dříve či později byl vykácen.

Přestože Tesla pokračuje s odlesňováním průmyslově vysázených stromů, současně se zavázala, že jako kompenzaci vysází až třikrát větší plochu stromy novými. Bude vysazovat hlavně stromy listnaté, které jsou z hlediska životního prostředí cennější než lesy borové. The Brandenburg Area Agency s Teslou podepsala smlouvu a vyznačila vhodné oblasti pro výsadbu nového lesa o ploše 143 hektarů. Jedná se hlavně o pole se znehodnocenou půdou v blízkosti Braniboru nad Havolou, Baruth/Mark a Odra-Spréva.

„Vidím skvělou příležitost proměnit nekvalitní zemědělskou krajinu v nový domov pro ptáky, hmyz a drobné savce,“ říká Ralf Kätzel z Forest Competence Center.

Zpravodajství RBB 24 také uvádí, že Tesla již vysadila mladé stromy na přibližně 40 hektarech poblíž Bad Saarowa, v Dolním Flämingu a jižně od Braniboru nad Havelou. Podle dohody by měly být další oblasti osázeny letos v zimě. Kvůli ekologické krizi je jaro a léto v posledních letech velmi suché a mladé stromky se neuchytí a uschnou.

Tesla je založena na ekologických principech a snaží se pomáhat ve všech směrech. Pro Giga Berlin má v plánu pokrýt střechu solárními panely, zajistit dobrou železniční spojku a vytvořit co nejefektivnější recyklaci vody. Díky těmto krokům se chce Tesla stát nejvýznamnějším místním partnerem s cílem vybudovat zelenější budoucnost pro nás všechny.

Aktuální záběry ze stavby Giga Berlin, kde chce Tesla v létě 2021 začít vyrábět Model Y:

Zdroje: rbb24, Tesmanian
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře