Čím se zabývá Muskem založená výzkumná organizace OpenAI a proč je to důležité?

Organizaci OpenAI založili Elon Musk a Sam Altman v roce 2015 (Zdroj: OpenAI)

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Elon Musk kromě SpaceX či Boring Company založil také neziskovou organizaci OpenAI. Ta má za cíl pomáhat vyvíjet umělou inteligenci bezpečným způsobem a také dosáhnout její demokratizace, aby tento mocný nástroj nemělo k dispozici jen pár firem či států, které s ním mohou mít nekalé úmysly. Dnešní přeložené video z kanálu Curious Elephant volně navazuje na epizodu z minulého týdne, která pojednávala o Muskově společnosti Neuralink, jež usiluje o propojení lidského mozku s počítačem. Musk totiž teoretizuje, že bezpečný vývoj umělé inteligence v kombinaci s propojením lidí s počítači povede k postupnému splynutí umělé inteligence a lidského vědomí. Doufá, že se tím zabrání situaci, kdy bude lidstvo intelektuálně na míle vzdáleno umělé inteligenci, což by mohlo vést ke konfliktu, který by pro lidstvo nemusel dopadnout dobře.

Poznámka: Ve videu je zmíněn agent umělé inteligence, který se naučil hrát Dotu 2. Od vydání videa se bot vyvinutý OpenAI výrazně zlepšil a dnes je schopný porazit celý tým bývalých profesionálních hráčů.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr MelechinMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Roman Wiesner

Jen detail k té výhře Open AI v DOTA- byly to 3 kola a Open AI vyhrála 2 ze 3, v posledním prohrála. Každé kolo mělo také malinko jiné parametry. Každopádně celkově to na výhře Open AI nic nemění 😉