Neuralink a propojení člověka s počítačem

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Elon Musk má prsty v několika firmách a jedním z jeho nejnovějších projektů je tajnůstkářská společnost Neuralink, kterou Elon v tichosti založil v roce 2016. V krátkodobém horizontu se společnost prý bude věnovat léčbě mozkových poruch pomocí speciálních implantátů, ale dlouhodobě usiluje o propojení lidské mysli s počítačem. Musk teoretizuje, že bezpečný vývoj umělé inteligence (OpenAI) v kombinaci s propojením lidí s počítači povede k postupnému splynutí umělé inteligence a lidského vědomí. Doufá, že se tím zabrání situaci, kdy bude lidstvo intelektuálně na míle vzdáleno umělé inteligenci, což by mohlo vést ke konfliktu, který by pro lidstvo nemusel dopadnout dobře. A právě o této problematice pojednává nově přeložené video z kanálu Curious Elephant.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

1
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
pavilek9258
Host
pavilek9258

Michael Crichton – Člověk na konci