Elonovinky #28: Dokáže umělá inteligence porazit profesionální hráče v Dotě 2?

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si po dlouhé době posvítíme na pokroky OpenAI, což je výzkumná organizace zabývající se umělou inteligencí, kterou Elon Musk spoluzaložil v roce 2015. Musk sice letos v únoru opustil její správní radu kvůli potenciálnímu budoucímu konfliktu s Teslou, která se také aktivně věnuje problematice umělé inteligence, ale Musk nadále OpenAI finančně přispívá a slouží jako poradce. A jelikož je mu obor umělé inteligence stále velmi blízký, OpenAI se budeme v Elonovinkách věnovat i nadále.

Tentokrát se týmu OpenAI podařilo značně vylepšit svého bota, který se učí ovládat multiplayerovou hru Dota 2. Bot loni dokázal porazit nejlepšího hráče Doty v souboji jeden na jednoho, ale o rok později je software už schopen ovládat celý tým tvořený pěti postavami, které vzájemně spolupracují. OpenAI tedy uspořádala exhibiční zápas, ve kterém si to rozdala umělá inteligence s bývalými profesionálními hráči Doty 2. Jak zápas probíhal a k čemu je taková umělá inteligence dobrá, se dozvíte ve videu.

Elonovinky #28: Dokáže umělá inteligence porazit profesionální hráče v Dotě 2?

Více informací o OpenAI a souvisejícím Neuralinku najdete ve starších Elonovinkách.

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
Nastavit upozorňování na