Drobky #1: Buzz Aldrin, apríl, největší smolaři a další zajímavosti

Většina z vás nejspíš ví, že k webu ElonX patří také facebooková stránka a účet na Instagramu. Jelikož se však účel a fungování sociálních médií dost liší od hlavního webu, často dochází k tomu, že tam nasdílím něco, co se pak na webu už nikdy neobjeví, neboť se prostě jedná o nějakou jednohubku, která se mi nehodí do žádného článku či aktuality.

Vzhledem k tomu, že ne každý používá Instagram a na Facebooku může některá z těchto zajímavostí člověku snadno uniknout, napadlo mě, že bych mohl zhruba jednou za týden či dva posbírat to nejlepší z těchto drobných příspěvků a dát je do jednoho článku, jelikož by byla škoda, aby byly navždy ztraceny v šumu sociálních médií.

První vydání tohoto seriálu bude poněkud delší, neboť pokrývá období zhruba jednoho měsíce.

Vylepšení webu

Nová vychytávka na webu! Několik z vás mě prosilo o lepší informace o tom, kdy naposledy byla do často aktualizovaných článků přidána nějaká novinka. Do teď člověk musel procházet všechny stránky ručně, jen aby nakonec třeba zjistil, že od minule stejně nic nepřibylo. Takže teď nově stačí najet myší na danou stránku v hlavním menu a objeví se informace o poslední aktualizaci. (Týká se to jen často aktualizovaných stránek – nadcházející mise, přehled plánovaných startů, zachráněné stupně apod.) Tato funkce bohužel nefunguje na mobilní verzi webu.

Buzz Aldrin

Během dubna se také sešlo hned několik zajímavých kuriozitek o Buzzovi Aldrinovi, které souvisely se SpaceX. Buzz se proslavil svou procházkou po Měsíci a od té doby je také známým zastáncem mise na Mars s lidskou posádkou. V tomhle ohledu si notuje se zakladatelem SpaceX Elonem Muskem.

Apríl

1. dubna proběhl každoroční apríl, svátek všech šprýmařů, a web ElonX se samozřejmě musel přidat k oslavám. Na Facebooku jsem nasdílel ironické logo mise Amos-6 od jednoho z fanoušků na Redditu a na Instagramu jsem pak zveřejnil obrázek, ze kterého to vypadalo, že hotový Falcon Heavy byl vztyčen na rampě. Ve skutečnosti se však jednalo o povedenou fotomontáž obrázku z mise Iridium-1 (autorem je také někdo z Redditu, ale nepodařilo se mi dohledat zdroj).

Fanouškovské logo mise Amos-6 (Autoři: /u/Qeng-Ho a /u/stratohornet)

Falešný Falcon Heavy

Zajímavé testy

Pěkné obrázky
Různé další zajímavosti

Zajímavost: Žádná raketa SpaceX dosud neodstartovala v listopadu. Povede se to letos?

Zveřejnil(a) ElonX dne 11. duben 2017

Astronauti Bob Behnken a Eric Boe nedávno testovali průlezy ve vyráběném Crew Dragonu. Ten horní se používá po propojení s ISS a ten boční je pro výstup a nástup na Zemi.

Zveřejnil(a) ElonX dne 11. duben 2017

Tomu říkám smůla… Rachel Lindbergh strávila 2 roky přípravou experimentu určeného pro Mezinárodní vesmírnou stanici,…

Zveřejnil(a) ElonX dne 20. duben 2017

Doufám, že se vám nová rubrika líbí a že vás třeba motivuje k pozornějšímu sledování facebookové stránky ElonX a našeho Instagramu. Tam přeci jen můžete všechny tyto zajímavé informace vidět dříve než zde a hlavně toto byl jen výběr toho nejlepšího, ve skutečnosti třeba na Facebooku běžně najdete spoustu dalších aktuálních informací každý den.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře