Elon Musk pevně věří, že Crew Dragon s posádkou poletí v roce 2018

Po páteční tiskové konferenci jsme informovali, že provozní ředitelka SpaceX Gwynne Shotwell věří, že první Crew Dragon s posádkou poletí ještě v roce 2018, i přestože vládní agentura GAO ve své zprávě odhaduje, že SpaceX ani Boeing nepoletí s posádkou dříve než v roce 2019.

V sobotu pak vyjádřil nesouhlas s touto zprávou také Elon Musk, výkonný ředitel společnosti SpaceX (CEO), který na Twitteru napsal následující: “Pokud demonstrační mise Dragonu 2 proběhnou bez problémů, SpaceX pevně věří, že bude schopno letět s americkými astronauty v roce 2018.”

Později pak v reakci na otázku, proč se GAO ve své zprávě mýlí, odpověděl, že často sice mají pravdu, ale jelikož je tak velká část rizika souvisejícího s vývojem Dragonu 2 už vyřešena, pevně věří, že termín 2018 SpaceX stihne.

Pro pořádek jen doplním, že Dragon 2 a Crew Dragon je to samé – jedná se o novou variantu lodě Dragon, která je uzpůsobená pro let s lidskou posádkou. SpaceX na tomto kosmickém plavidle pracuje ve spolupráci s NASA, jejíž astronauty pak společnosti SpaceX a Boeing budou ve svých lodích vozit na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) v rámci programu Commercial Crew. NASA tak už nebude muset za stejnou službu platit Rusku, které si účtuje nějakých 70 milionů dolarů za jeden lístek na ISS v jejich Sojuzu.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře