Jak Tesla vydělala 300 miliard korun za 13 dnů?

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Tesla ve třetím čtvrtletí letošního roku překvapila finanční analytiky svou ziskovostí. Dnešní přeložené video z kanálu Curious Elephant zkoumá, jak se to Tesle povedlo, a proč všichni mylně odhadovali, že Muskova firma vykáže ztrátu. Také se dozvíte, čím se Tesla liší od ostatních automobilek a jaký to má vliv na její akcie.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

6
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
pavilek9258
Host
pavilek9258

Poznámka k překladu – osobně bych uvítal, kdyby překladatel přeložil přesně to, co je ve videu řečeno a odpustil si přepočty do jiných měn (v tomto případě dolar-koruna).
(tímto rozhodně nechci práci překladatele znevažovat!)

Aleš
Host
Aleš

A vidíš, mě třeba přepočet vyhovuje :). S dolary/eury počítám často, ale pořád si nějak nedokážu uvědomit kolik to je :).

Ales
Host
Ales

Jestli nekdo rozumi eng, tak pak jsou pro nej tyto video zbytecna. Kazdopadne imho je lepe predstavitelne v czk nez usd.

Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Já se přiznám, že mě to takto rovněž vyhovuje, obrazně vidím a k tomu slyším kolik je to v originální měně a k tomu si dole mohu přečíst rovnou přepočet. To samé vždy uvítám u imperiálních jednotek s výjimkou letectví, kde je standardem výška ve stopách a rychlost v uzlech. (Ano výjimkou je stále minimálně Čína, která jede ještě v metrech).

pikopage
Host
pikopage

Svet byl krasnějsím mistem, bez imperiálnich jednotek…

Tom
Host
Tom

Jen ten titulek je dost zavádějící, nejde tady o zisk, ale o nárůst celkové hodnoty akcií, tedy celkové hodnoty společnosti.