Jak vznikají dechberoucí záběry během živých přenosů

Sledovací kamera, která byla použita při misi CRS-11 (Zdroj: SpaceX)

Pokud jste někdy sledovali živý přenos ze startu SpaceX (nebo i jiných firem), jistě jste si všimli úžasných kamerových záběrů na stoupající raketu. Možná nevíte, že získat takové plynulé záběry není úplně jednoduché a je k tomu potřeba speciální vybavení. Není to nic nového, tzv. sledovací kamery se používaly už v dobách Saturnu V, ale je to rozhodně zajímavá záležitost.

Právě o těchto kamerách a celkové problematice snímaní startů raket pojednává dnešní video z kanálu Primal Space, které jsme pro vás přeložili do češtiny i slovenštiny. Dozvíte se v něm, proč a jak se starty natáčejí, nahlédnete do minulosti, a názorně uvidíte, proč vám pro natočení takto kvalitních záběrů nestačí běžný teleobjektiv a stativ.

Překlad pro vás zajistil Martin Dravecký a jazykovou korekturu Jana Uhrinová, za což jim moc děkuji. České titulky pak s mírnými úpravami zařídil Google Translate. 🙂

V přehrávači lze přepínat mezi českými a slovenskými titulky.

Martin přeložil ještě dvě videa o SpaceX a pracuje na dalších – dočkáte se jich v následujících dnech a týdnech. A pokud chcete pomoct s překladem videí i vy, neváhejte se ozvat na email kontakt@elonx.cz. Oceníme jakoukoli pomoc!

Články s otitulkovanými videi o SpaceX najdete zde, další pak také v sekci Videa.

Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře