Jaké výhody přináší domácí baterie Tesla Powerwall?

Tesla Powerwall 1. generace (Foto: Teslarati)

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Teslu většina lidí zná hlavně jako automobilku, ale firma má také rapidně expandující divizi Tesla Energy. Do té spadají kromě služeb instalace solárních panelů a brzy i solárních střešních tašek také bateriová úložiště pro domácí a industriální využití (produkty Powerwall a Powerpack). Dnešní přeložené video z kanálu ColdFusionTV nabízí bližší pohled na domácí baterii Tesla Powerwall. Ta je ideálním doplňkem střešních solárních panelů a umožňuje snížení účtu za elektřinu díky tomu, že se přes den nabíjí ze slunce a v noci poskytuje energii “zdarma”. Zároveň může posloužit jako záložní zdroj energie v případě výpadku proudu.

Video je z roku 2015, kdy Elon musk představil první generaci této baterie. Od té doby Tesla začala prodávat pokročilejší Powerwall 2, který má jiný vzhled, dvakrát vyšší kapacitu a nabízí vyšší výstupní výkon, o kterém se ve videu mluví. Poptávka po těchto bateriích je tak vysoká, že Tesla je doslova nestíhá vyrábět v potřebném množství ve své obří továrně Gigafactory 1.

Další přeložená videa o SpaceX a dalších firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jiří Konečný

Jakkoli Muska a jeho firmy obdivuji, v případě Powerwallu se nemůžu ubránit dojmu, že se jedná jen o marketingové pozlátko. V čem je tento produkt o tolik lepší, než klasické baterie a střídač, které jsou běžné u každé FV ostrovní elektrárny? Je menší a hezčí (to je v technologických prostorách RD určitě “potřeba”). A dál??

Jiří Konečný

Takže Li-Ion baterie již vychází cenově lépe, než olověné baterie se stejnou kapacitou..? To teda čumím.

Honza

Nedivil bych se, kdyby “cenu” za ten Powerwall Musk dotoval z jiných aktivit. Nejde o nic jiného, než aby jich dostal “mezi lidi” co nejvíc, a ve finále udělal “lidi” na používání Powerwallu závislými. Pak není problém zvýšit cenu a dostat zpátky to, co na rozjezd musel vynaložit…

Jiří Konečný

No, nevím, jestli ten odkaz brát úplně vážně… Můj otec má na střeše 14 FV panelů o špičkovém výkonu 4,6 kW (14 x 330Wp), v malé technologické místnosti Pb akumulátory s kapacitou cca 8 kWh, na zdi malý 1f invertor (tuším o výkonu 3 kW), a celá tahle sranda ho stála dohromady 150 000,- Kč. Proto mi ten Powerwall nepřijde až jako takový šlágr…

Jinak v tom videu autor nesmyslně tvrdí, že cena elektřiny je přes den menší, než v noci, viz čas 3:12. To ani omylem. Ani v ČR, ani v USA.

Michal Martinek

Prosím o info, kdo instalaci prováděl?