Jaké výhody přináší domácí baterie Tesla Powerwall?

Tesla Powerwall 1. generace (Foto: Teslarati)

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Teslu většina lidí zná hlavně jako automobilku, ale firma má také rapidně expandující divizi Tesla Energy. Do té spadají kromě služeb instalace solárních panelů a brzy i solárních střešních tašek také bateriová úložiště pro domácí a industriální využití (produkty Powerwall a Powerpack). Dnešní přeložené video z kanálu ColdFusionTV nabízí bližší pohled na domácí baterii Tesla Powerwall. Ta je ideálním doplňkem střešních solárních panelů a umožňuje snížení účtu za elektřinu díky tomu, že se přes den nabíjí ze slunce a v noci poskytuje energii “zdarma”. Zároveň může posloužit jako záložní zdroj energie v případě výpadku proudu.

Video je z roku 2015, kdy Elon musk představil první generaci této baterie. Od té doby Tesla začala prodávat pokročilejší Powerwall 2, který má jiný vzhled, dvakrát vyšší kapacitu a nabízí vyšší výstupní výkon, o kterém se ve videu mluví. Poptávka po těchto bateriích je tak vysoká, že Tesla je doslova nestíhá vyrábět v potřebném množství ve své obří továrně Gigafactory 1.

Další přeložená videa o SpaceX a dalších firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

7
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Jiří Konečný
Host
Jiří Konečný

Jakkoli Muska a jeho firmy obdivuji, v případě Powerwallu se nemůžu ubránit dojmu, že se jedná jen o marketingové pozlátko. V čem je tento produkt o tolik lepší, než klasické baterie a střídač, které jsou běžné u každé FV ostrovní elektrárny? Je menší a hezčí (to je v technologických prostorách RD určitě “potřeba”). A dál??