Tesla 7. března představí nový typ Superchargeru a o týden později konečně odhalí Model Y

Elon Musk aktuálně oznámil, že Tesla chystá představit dvě velké novinky. Ve čtvrtek 7. března v 5:00 SEČ bude otevřen první Supercharger V3, což je nabíjecí stanice 3. generace pro vozy Tesla. Zatím se neví, kde přesně se bude nacházet, ani jaké bude mít parametry, ale podle nepotvrzených informací bude tento nový typ stanic disponovat nabíjecím výkonem až 250 kW (oproti 120 kW u současných Superchargerů), vyšší energetickou účinností (96 % oproti dřívějším 92 %) a také bude doplněn o mobilní připojení LTE, solární panely a bateriové úložiště Tesla Powerpack. Nabíjecí výkon má být zpočátku omezen na 200 kW a zároveň zatím není jasné, zda bude možné touto rychlostí nabíjet jen Model 3 nebo i Modely S a X, které mají starší typ baterií.

Elektromobily Tesla u nabíječky Supercharger (Foto: Tesla)

To ale není všechno! Tesla navíc 14. března v Los Angeles veřejně představí napjatě očekávané malé SUV Tesla Model Y. Akce se bude konat v Tesla Design Studiu v Hawthorne a dozvíme se prý všechny podrobnosti o tomto novém automobilu včetně ceny, a účastníci akce se budou moci v Modelu Y projet. Elon Musk navíc upřesnil, že Model Y bude ve srovnání s Modelem 3 o 10 % větší, o 10 % dražší a bude mít o trochu menší dojezd při použití stejné baterie kvůli horší aerodynamice a vyšší hmotnosti. Zadní dveře nakonec bude mít klasické, nikoli vyklápěcí jako Model X, jak Musk před časem naznačoval.

Jediné dva obrázky chystaného Modelu Y (Zdroj: Tesla)

Z dřívějška pak víme, že Model Y je momentálně ve fázi prototypu a během letoška se Tesla bude připravovat na zahájení výroby v nevadské Gigafactory 1. Výroba má být spuštěna začátkem příštího roku a do konce téhož roku má být dosaženo výroby ve vysokých počtech. Model Y se bude v budoucnu vyrábět také v právě budované čínské továrně Gigafactory 3. Model Y má mít 76 % součástek společných s Modelem 3, a tak Elon Musk očekává méně problémů a nižší náklady spojené s rozjetím výroby.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře