Minidokument o vývoji rakety Starship – od MCT přes BFR až po aktuální nerezovou verzi

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají také videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více videí v češtině. A přeložená videa z ElonX se naopak budou objevovat také na webu VideaČesky.

V nově přeloženém videu půjdeme pěkně do hloubky a podíváme se na kompletní historii marsovské rakety SpaceX. Ta v průběhu let prošla několika změnami názvu (MCT/ITS/BFR/Starship) a také nesčetnými úpravami návrhu. Měnila se výška, průměr, počet motorů i použité materiály, ale cíl byl stále stejný – vyvinout velkou raketu, která díky kompletní znovupoužitelnosti umožní relativně levnou dopravu nákladu i lidí na Mars. Celou historii tohoto projektu přehledně mapuje video z kanálu spaceXcentric, které vyšlo na konci září 2019, tedy těsně po nejnovější Muskově prezentaci.

Poznámka: Ve videu je chybně uvedeno, že budoucí exempláře Starship budou vyrobeny z jednoho kusu oceli. Ve skutečnosti budou z jednoho kusu jen jednotlivé prstence, které raketu tvoří. V titulcích je chyba napravena.


Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr Bilek

Moc pěkné shrnující video. Většina ostatních videí je plna opakujicího se prázdného balastu a užitečných informací je v nich minimum, ne však toto.

Pavelll

Jj, moc pekna prezentace!