Novinky o Starship #7: První spojení Starship a Super Heavy a následné přípravy na testování

SpaceX v Boca Chica v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight však vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění v Boca Chica a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy tato videa překládat do češtiny.

Portál NASA Spaceflight vydal shrnutí srpnových aktivit ve Starbase, mezi které patří především úplně první připojení Starship k Super Heavy. Prototypy S20 a B4 pak byly opět odděleny a připraveny na samostatné testování, které nejspíš začne už příští týden. Pokračuje také stavba orbitální rampy a související infrastruktury – například bylo na věž nainstalováno otočné rameno pro tankování Starship.

Tato epizoda původně vyšla 31. srpna.

Pokud se chcete podílet na překladech videí pro ElonX, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o výrobě prototypů Starship a Super Heavy najdete také u nás na webu. K dispozici máte také podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
PetrV

Hezký harmonogram. Bude řádit tropická bouře, tak se uvidí.
https://forum.nasaspaceflight.com/index.php?action=dlattach;topic=54342.0;attach=2058277;image

PetrV

Bylo to jen naoko a na chvíli. Takové PR. Teď zkoušky obou stupňů a brzy snad let.

Martin

Máš pravdu, ale jen z části. Jasně bylo to PR, udělaly se fotky a taky se něco málo z toho natočilo do chystaného dokumentu. Ale zároveň se také ověřila kompatibilita, což byl hlavní důvod spojení obou stupňů