Novinky o Starship #8: Příprava orbitálních prototypů na testování, výroba Super Heavy B5

SpaceX v Boca Chica v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight však vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění v Boca Chica a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy tato videa překládat do češtiny.

Portál NASA Spaceflight vydal shrnutí aktivit ve Starbase ze začátku září, mezi které patří příprava prototypů Starship S20 a Super Heavy B4 na samostatné testování, stavba orbitální rampy nebo sestavování prototypu Super Heavy B5.

Tato epizoda původně vyšla 13. září.

Pokud se chcete podílet na překladech videí pro ElonX, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o vývoji a výrobě Starship a Super Heavy můžete sledovat u nás na webu. K dispozici máte také podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
PetrV

Velký pokrok je na starbase okolo vsech zařízení pro čerpání pohonných hmot. Kompletuje se technologie na věži. Bez toho by B+N nevzletlo pro orbitální let. Vzniklo 8 tanků na palivo a x m potrubí. Je tam ještě spousta práce.