Podívejte se na demonstraci účinnosti vzduchových filtrů v Tesle Model Y ve srovnání s BMW X3

Tesla nedávno vydala nové video na svém oficiálním kanálu na YouTube, ve kterém názorně demonstruje užitečnost velkých HEPA filtrů ve svých vozech. HEPA filtr v kombinaci se speciálním režimem „obrany proti biologickým zbraním“ dokáže efektivně odfiltrovat i extrémně malé částečky v ovzduší. To ocení například řidiči ve městech, kde je špatné ovzduší kvůli smogu, nebo v oblastech s lesními požáry.

Elon Musk ukazuje velikost normálního vzduchového filtru a HEPA filtru v Tesle Model X (Zdroj: Tesla)

HEPA filtry bylo poprvé vybaveno SUV Model X, ale později je začala Tesla instalovat také do Modelu S a Modelu Y. Už v roce 2016 Tesla vydala článek, který oslavoval efektivitu filtrů v Modelu X, ale nyní se to rozhodla názorně demonstrovat ve videu. V něm byla Tesla Model Y uzavřena do vzduchotěsné igelitové bubliny spolu s konkurenčním vozem BMW X3 a vedle aut poté byla zapálena červená dýmovnice simulující znečištěný vzduch. Jak si vedla Tesly v porovnáním s BMW, zjistíte ve videu níže, které jsme opatřili českými titulky.

Přijde vám tato funkce užitečná, nebo to berete jen jako marketingový tah?

Video původně vyšlo 25. ledna 2022.

Pokud se chcete podílet na překladech videí pro ElonX, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!


Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře