Připojení Dragonu k ISS ve fotografiích

Kosmická loď Dragon, která v rámci mise CRS-10 nese zásoby na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), byla dnes úspěšně připojena k modulu Harmony. Připojení mělo původně proběhnout už včera, ale kvůli softwarovému problému byl odložen na dnešek. Vše už proběhlo hladce a Dragon byl po opatrném přibližování a následném zachycení robotickým ramenem Canadarm2 úspěšně připojen k ISS.

Dragon zde zůstane zhruba měsíc – během této doby bude vyložen všechen náklad a poté bude naložen jiným nákladem, který je potřeba dovézt zpět na Zemi. Po odpojení od ISS Dragon odhodí svůj “trunk”, projde atmosférou, kde jej ochrání tepelný štít a následně na padácích přistane v oceánu, kde jej vyloví speciální loď.

Podívejte se na galerii snímků z dnešního živého přenosu na NASA TV:

AKTUALIZACE (23. 2. 21:57): Přidávám pěkné fotografie od astronauta Thomase Pesqueta:

Více informací o kosmické lodi Dragon a zásobování ISS najdete v podrobném článku o Dragonu. Více o misi CRS-10 najdete na jejím průběžně aktualizovaném profilu (mise ještě neskončila).

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
Nastavit upozorňování na