Proč Falcon 9 někdy přistává na pevnině a jindy na mořské plošině?

Pokračujeme ve volné sérii souvisejících videí od Everyday Astronauta na téma znovupoužitelnosti raket. V minulých videích jste zjistili, proč SpaceX pro přistávání Falconů nepoužívá padáky a také jak vlastně přistání přesně funguje. Dnes se dozvíte, proč Falcon 9 někdy přistává na plovoucí plošině na moři, jindy na pevnině a někdy nepřistává vůbec. Této otázce jsme se na ElonX už věnovali (v článku i v Elonovinkách), ale tentokrát se jedná zase o trochu jiný pohled na věc. Everyday Astronaut se vám pokusí problematiku názorně vysvětlit na příkladu s žirafími astronauty na výletě do San Franciska a následně také na konkrétních misích SpaceX z roku 2017. Video jsme pro vás přeložili do češtiny i slovenštiny.

V přehrávači si můžete přepínat mezi českým a slovenským jazykem.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

5
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Martin
Host
Martin

Perfektné video! 😀

Ales
Host
Ales

Tak nevím, ale třeba mě by raději zajímala ta teorie a vzorečky které používá F9. A on to hned ze začátku zatrhne a zjednoduší to 😀

Jiří Hadač
Přispěvatel

No, neni to uplne ono, ale ma to dost hodne spolecneho.

Ales
Host
Ales

Diky ☺ rad si poctu.

Jiří Hadač
Přispěvatel

Jen pro doplnění, jeden z autorů článku dával dohromady software pro navigaci a řízení Falconu 9.