Prohlídka SpaceX s Elonem #2: Motory a dílna

V nově přeložené sérii videí z roku 2008 vás šéf SpaceX Elon Musk osobně provede továrnou v Hawthorne a také rampou na Mysu Canaveral.

Dnes vás Elon vezme do dílny, kde probíhá obrábění, frézování a řezání všemožných součástek raket Falcon, a také vám ukáže, jak se vyrábějí motory Merlin.

Slovenský překlad zajistil Martin Dravecký a českou verzi Petr Melechin.

V přehrávači si můžete přepínat mezi českým a slovenským jazykem.

< Předchozí epizoda  Následující epizoda >

Starší otitulkovaná videa o SpaceX a dalších firmách Elona Muska najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
lvy

Hezké video, jen si tak říkám, že je super jak ví skoro o všem co tam mají, to se asi jen tak u jiných firem nevidí, tam asi vrcholný management bude mít problém poznat co je čerpadlo a co je ventil.

Martin

mne sa veľmi páči na ňom že je takýto. Ak niečo nevie, tak ide za ľuďmi, ktorí to vedia a pýta sa, kým to nepochopí (nejakí zamestnanci v istom interview uvádzali že sa najprv zľakli či ich neskúša, až potom si uvedomili že sa len od nich snaží naučiť a pochopiť ako to všetko funguje). A potom má meeting ohľadom prekomplikovanosti motorov, T. Muller poznamená že byť to menší motor, urobili by ho s otvoreným cyklom a len pár ventilmi (teraz idem z hlavy, ale niečo v tom duchu), Elon ho poprosí o popísanie tohto nového režimu fungovania a keď to pochopí, rozhodne že toto je ten správny smer vývoja. Kašľať na to, že to s tak veľkým motorom ešte nikto skúšal… 😀

Jiří Hadač

Martine, jedeš sice z hlavy, ale vzhledem k tvojí angličtině se vůbec nebojím ti věřit 🙂
Jinak máš pravdu, o tom to je. Když mám udělat rozhodnutí, musím o věci něco vědět, ne rozhodovat od stolu o věcech, o kterých netuším vůbec nic. A i takový lidé jsou. Naštěstí i u nás ve firmě se lidé snaží něco o problému zjistit, než o něm začnou rozhodovat.

P. Roth

Až za 2 – 3 roky poletí Falcon Heavy. Ha, ten si fandí.😂