Tesla FSD Beta: Příklady chyb, kdy autonomní Tesla ignorovala stopku nebo chtěla jet na červenou

Tesla FSD Beta je zatím nejpokročilejší verze systému Autopilot, která už je schopná autonomně řídit vozidlo víceméně kdekoliv a zvládá přitom dodržovat pravidla silničního provozu. Tesla momentálně testuje betaverzi tohoto softwaru a na internetu je k dispozici spousta videí ze zkušebních jízd.

Nedávno jste u nás mohli vidět video, které ukazovalo, jak se FSD Beta zlepšila za posledních 9 měsíců. Během jeho tvorby jsem dostal nápad na nový videoseriál, na jehož první díl se můžete podívat níže. Jde o krátké shrnutí pár zajímavých momentů, na které narazili testeři FSD Bety. Může jít například o chyby, kterých se autonomní systém dopustil, nebo naopak zlepšení v situacích, které Autopilot dříve vůbec nezvládal nebo s nimi měl problémy. Zároveň jsem se snažil klipy v rámci svého komentáře zasadit do širšího kontextu a umožnit trochu hlubší pohled do problematiky autonomního řízení.

Do prvního dílu jsem vybral pár zajímavých klipů, které se týkají semaforů a stopek. Jedná se o vzácné případy, kdy se auto chybně snažilo projet na červenou nebo ignorovalo stopku. S tím souvisí také to, jak systém pracuje s informacemi o dopravním značení v mapách, které nemusejí být vždy aktuální. Uvidíte třeba, jak se auto zachová v situaci, kdy spatří stopku, která není na mapě, nebo když je semafor až do poslední chvíle schovaný za stromem.

Materiálů pro tento typ videí je spousta, ale nemám ale moc zkušeností se střihem, grafikou a nahráváním hlasového komentáře, takže vytvoření videa mi zabere hodně času. Zatím se tedy nechci zavazovat k pravidelnému vydávání těchto videí, ale rozhodně chci vytvořit další díly. Pokud je tedy mezi vámi nějaký ostřílený střihač nebo dabér a chtěli byste pomoct s tvorbou těchto videí, určitě se mi ozvěte na email kontakt@elonx.cz. Mohl bych pak nová videa vydávat častěji a pravidelněji.

Dejte mi prosím v komentářích vědět, jestli se vám tento typ videí líbí, případně co mám zlepšit do příště. Taky uvítám nápady ohledně toho, jak tento seriál pojmenovat.

Videa budou zveřejňována tady na webu i na nově vytvořeném YouTube kanálu ElonX-cz.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře