Nejnovější verze autonomního softwaru Tesly bez problémů zvládá situace, které jí loni dělaly velké problémy

Tesla už od loňského podzimu testuje svůj autonomní řídící software FSD Beta ve spolupráci s vybranou skupinou běžných řidičů. Ti pravidelně provádějí testovací jízdy a zveřejňují je na YouTube. Kdokoli tak může snadno sledovat, jak si nové verze softwaru vedou ve srovnání s těmi předchozími. Zlepšování je ale dost postupné, takže vynikne spíše při pohledu napříč delším časovým obdobím.

Sestříhal jsem proto jednoduché video z jízd Jamese Lockea, který s každou novou verzí softwaru dělá totožný okruh pro snadné porovnání změn. Jak ukazuje video, systém se za posledních 9 měsíců opravdu hodně zlepšil. Jedna z prvních verzí FSD Bety z října 2020 (2020.40.8.11) dělala spoustu velkých i malých chyb, zatímco nejnovější verze 9.1 na těch samých místech nemá sebemenší problémy.

Nutno však dodat, že Jamesův testovací okruh patří spíše k těm jednodušším, jelikož silnice jsou široké a dobře značené a trasa nevede rušným městským centrem nebo třeba úzkými uličkami. V takových situacích zatím stále má problémy i nejnovější FSD Beta, jak ukazují různé testovací jízdy jiných YouTuberů. Každopádně je evidentní, že systém se neustále zlepšuje, takže je snad jen otázkou času, než bude jezdit sebejistě a spolehlivě i ve velmi komplikovaných situacích.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
40 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře