VIDEO: Plně autonomní Teslu nezaskočí ani chodec v černém oblečení ve tmě

Tesla zhruba před měsícem vypustila betaverzi plně autonomního řízení. Přístup k ní zatím má jen velmi malá skupina řidičů, kteří nyní systém testují v reálných podmínkách. Minule jsme pro vás přeložili dvě videa ukazující plně autonomní jízdu úplně první verze tohoto vylepšeného Autopilotu. Tesla vydává aktualizace řídícího softwaru přibližně jednou týdně a systém se od první verze v některých ohledech znatelně zlepšil.

Dnes se ale místo tradičního videa z jízdy podíváme na něco trochu jiného. Jeden z účastníků beta testu totiž provedl vlastní kontrolovaný test reakcí autonomní Tesly na chodce v rozličných situacích. Manželka autora videa si oblékla černé oblečení a následně zkoušela všemožně vbíhat do cesty nebo autu překážet v jízdě (tohle doma nezkoušejte!). Asi nejpozoruhodnější na celém testu je to, že i když Autopilot spoléhá primárně na systém kamer, auto vidí chodce na desítky metrů dopředu, a to i v úplné tmě. Dokáže tedy včas reagovat na potenciálně nebezpečnou situaci.

Video je ze 17. listopadu a jeho autorem je AIDRIVR. Na jeho kanálu na YouTube najdete další videa, která ukazují, jak si jeho Tesla Model S vede při jízdě v plně autonomním režimu.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře