Co nám Elon Musk tají o elektrickém tahači Tesla Semi?

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky budou pravidelně překládat videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Minule jsme tu měli video o Autopilotu a dnes u společnosti Tesla ještě zůstaneme. Muskova automobilka kromě dobře známých osobních vozů vyvíjí také elektrický tahač Tesla Semi. Podrobněji jsme se mu na ElonX věnovali v Elonovinkách, ale dnes se na tento potenciálně revoluční kamion podíváme z jiného úhlu. YouTube kanál Real Engineering vytvořil zajímavé video o tom, jak Elon Musk při představení Tesly Semi záměrně neuvedl hmotnost prázdného tahače, aby nebylo možné odvodit hmotnost baterie a tím pádem reálnou maximální kapacitu pro převážený náklad. Bez této informace není možné řádně posoudit, jak užitečná Tesla Semi bude a jestli opravdu bude představovat revoluci v kamionové přepravě, nebo nikoli. Co se s tím tedy dá dělat?


Více informací o Tesla Semi najdete ve starších Elonovinkách.

Další přeložená videa s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

8
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Lukáš
Host
Lukáš

Smažte prosím tenhle článek. Je naprosto mimo.

1) FUD
2) Výpočty jsou naprosto špatně. V té kalkulačce mají brutální chybu. Přitom tak primitivní. Resp. výsledek rovnice bude asi správně. Nicméně pak nakonec s jedním ze tří výsledků udělají totální kotrmelec. Což úplná obrátí vyznění článku.
3) Kdo ji nenajde si nezaslouží psát cokoliv o technice. 😀
4) Nebo to mám blbě a nezasloužím si to já. 😀

Díky. 🙂