Dva nejdůležitější zaměstnanci Elona Muska

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Nově přeložené video z kanálu NeoScribe si posvítilo na dva klíčové zaměstnance Tesly a SpaceX, kteří velkou měrou přispěli k úspěchům těchto dvou společností Elona Muska. JB Straubel je spoluzakladatel a technický ředitel Tesly, který pomohl vyvinout klíčové technologie pro elektromobily a bateriové produkty firmy. Druhým důležitým zaměstnancem pak je Tom Mueller, kterého možná už znáte z našich článků. Mueller je jedním ze zakládajících členů SpaceX a má na svědomí vývoj všech motorů od Kestrelu přes Merlin až po Raptor. Více si o něm a dalších důležitých lidech ze SpaceX můžete přečíst v naší sérii článků Osobnosti SpaceX.

(Poznámka: Ve videu je drobná chybka, Mueller byl členem Reaction Research Society, nikoliv Recreation Research Society, titulky tuto skutečnost odrážejí.)

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

7
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
peter
Host
peter

pre kolko ludi musk mimosudne kupil pravo hrdit sa titulom spoluzakladatela tesly? lebo skutocnymi zakladatelmi tesly su len dvaja ludia a zvysok pouziva kupeny titul

Vladimír Todt
Host
Vladimír Todt

Tak jsem si nějak právě vzpomněl na jednu jako paní pohybující se na idnes, jejíž jako jméno je Kateřina Výborná. 😀

Aleš
Host
Aleš

Ano, Musk si až moc fandí, ale na druhou stranu byla Tesla ve velké finanční krizi (i přes Muskovo velké investice) a kdyby Musk do ní neinvestoval, tak bychom o ní téměř určitě nikdy neslyšeli a to by byla škoda. Asi by se neměl označovat za zakladatele, ale spíše investora nebo akcionáře. Ale Musk to opravdu někdy s tím mesiášstvím přehání.

peter
Host
peter

“Je sice pravda, že nestál u úplných začátků”
no a mame vyriesenu otazku ci zakladatel bol alebo nie 🙂

Vladimír Todt
Host
Vladimír Todt

Je zakladatel současné Tesly jak ji známe. Původní Tesla umřela. Pod Muskem je to jiná Tesla než dřív. Tak a je to!

To musí být strašné neustále to zakladatelství Tesly cpát všude do diskuze, přemýšlet o tom během “rozjímání” na toaletě, v koupelně, snít o tom a co se týče psychoemočních radovánek s druhou entitou, tak snad …? Doufám, že ne. :O

peter
Host
peter

hlupost
ziadna tesla neumrela(zatial) takze stale ide o tu istu firmu a ju musk nezakladal
to, ze ma musk potrebu si peniazmi kupovat tituly ktore mu nepatria vela svedci o jeho charaktere 🙂 a v nicom sa v tomto nelisi od tych co si kupuju vysokoskolske tituly napr. ako sa to u vas dialo v plzni kde si politici/podnikatelia a celebrity chodili pre titul ako do nakupneho strediska, musk si s nimi moze ruky podat

Marfy
Host
Marfy

A co pak jste v životě vytvořil Vy?