Novinky o Starship #14: SpaceX testuje Super Heavy B4 a Starship S20, ale ty na orbitu možná nakonec nepoletí

SpaceX v Boca Chica (Starbase) v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight naštěstí vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění ve Starbase a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy tato videa překládat do češtiny.

Portál NASA Spaceflight vydal shrnutí aktivit ve Starbase z první poloviny ledna, mezi které patřilo zátěžové testování Mechazilly, pokračování kryogenního testování Super Heavy B4, další přípravy orbitální rampy a tankovací farmy, statický zážeh Starship S20, výroba nových prototypů nebo pokračující výstavba haly Wide Bay. Navíc se spekuluje, že B4 a S20 se nakonec na orbitu nevydají.

Tato epizoda původně vyšla 17. ledna.

Pokud se chcete podílet na překladech videí pro ElonX, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o vývoji a výrobě Starship a Super Heavy můžete sledovat u nás na webu. K dispozici máte také podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře