Elonovinky #225: Internet přes Starlink v Česku zlevnil skoro o polovinu a je k dispozici také pro cestovatele

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

V posledních týdnech se objevilo několik velkých novinek ke službě Starlink od SpaceX, která nabízí rychlé internetové připojení prostřednictvím tisíců družic na oběžné dráze. Starlink aktuálně v Česku zlevnil o desítky procent a nově je možné se k síti připojit z lodí a letadel a také mimo primární bydliště. SpaceX navíc ve spolupráci s T-Mobilem oznámilo novou službu, která umožní připojení k družicím Starlink pomocí běžného mobilu.

Předchozí epizody Elonovinek:

Starší epizody najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
JP77

Já tomu nerozumím 😀
Proč loď potřebuje dvě antény a proč letadlo nemá plochou anténu, ale otáčecí parabolickou jako radar? Není to spíš třeba radar deště?

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem JP77