Historie SpaceX, Dragon 2, ITS a další videa s českým překladem

Nedávno vyšlo výborné nové video o historii SpaceX, které jsem se rozhodl pro vás přeložit a při té příležitosti jsem dal dohromady také další videa, ke kterým už nějakou dobu existuje český překlad, ale třeba jste o nich nevěděli. Kromě historie SpaceX a jejích úspěchů se také můžete podívat na slavnostní představení Dragonu 2, naučnou animaci o kolonizaci Marsu nebo třeba motivační video s Elonem Muskem.

Minulost a budoucnost SpaceX

Nově přeložené video hezky shrnující to nejdůležitější z historie SpaceX. Od Falconu 1 až po plány kolonizace Marsu.


Příběh Falconu 9

Povedené video znázorňující snahy SpaceX o dosažení znovupoužitelnosti raket. Vše od Grasshopperu až po první úspěšná přistání.


Jak se SpaceX zapsalo do historie

Mise Orbcomm-2 vstoupila do historie, když se při ní SpaceX vůbec poprvé podařilo úspěšně přistát s prvním stupněm rakety Falcon 9. National Geographic tou dobou se SpaceX natáčelo materiály pro seriál MARS, a tak byl jejich štáb přítomen u této historické události a zachytil napjatou atmosféru ve SpaceX.


Interplanetary Transport System

V říjnu 2016 Elon Musk představil dlouho utajovaný plán SpaceX na kolonizaci Marsu ve formě technologické architektury ITS. Celou přednášku si můžete pustit na YouTube, ale pokud angličtina zrovna není vaší silnou stránkou nebo zrovna nemáte chuť hodinu sledovat powerpointovou prezentaci, pusťte si aspoň tohle nádherné video, které ukazuje, jak by ITS mohlo vypadat a fungovat. (Překlad poskytl Ajvngou z webu Titulkomet.cz)


Vytvoří SpaceX meziplanetární civilizaci?

Než došlo k výše zmíněnému představení ITS, celý internet spekuloval o tom, jak by vlastně SpaceX mohlo kolonizaci Marsu pojmout a k čemu je to vůbec dobré. Vzniklo například toto výborné animované video, které představilo tehdy nejaktuálnější spekulace o ITS a zároveň se pokusilo vysvětlit, proč má kolonizace Marsu smysl. Video následně přeložili na webu VideaČesky.cz.


Odhalení Dragonu 2

Elon Musk v roce 2014 uspořádal slavnostní představení nového Dragonu. Na webu VideaČesky představení zčásti přeložili. ( Celé představení)


Elon Musk: Dostanu člověka na Mars

Elon Musk je pro mnoho lidí velkou inspirací. Je to úspěšný podnikatel, který když v něco pevně věří, nebojí se pro to riskovat všechno. Navíc to vypadá, že se upřímně snaží svou troškou přispět k tomu, aby budoucnost lidstva byla aspoň o něco pozitivnější. Proto jsou jeho výroky a názory často citovány, analyzovány a využívány v různých motivačních videí. A jedno takové jsem pro české fanoušky před časem přeložil.


Pokud vás napadá nějaké další video, které by si zasloužilo český překlad (nebo nějaké, které úplně chybí ve zdejší sekci Videa), napište mi do komentářů a já video na stránku doplním, případně i časem přeložím, pokud mě zaujme a přijde mi dostatečně informativní či jinak užitečné pro návštěvníky ElonX.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře