Jak vypadá práce ve SpaceX #5: Rozhovor s úplně prvním stážistou

První zaměstnanci SpaceX v roce 2002 v El Segundu (Zdroj: Elon Musk)

Získat práci ve SpaceX je pro Evropany dost obtížné, protože kvůli vládnímu nařízení zvanému ITAR společnost smí zaměstnávat pouze občany USA a držitele tzv. zelené karty. Většina z nás se tedy musí spokojit s tím, že práci v naší oblíbené firmě poznáme pouze zprostředkovaně. A právě k tomu vám poslouží tato série článků, ve které se dozvíte, jak taková práce ve SpaceX vlastně vypadá.

SpaceX je jedním z nejvyhledávanějších zaměstnanavatelů a na jejich stáže se hlásí obrovské množství mladých inženýrů, programátorů a dalších zájemců. O tom, co si stážisti o této nesmírně náročné pracovní zkušenosti myslí, jsem už v rámci seriálu Jak vypadá práce ve SpaceX jednou psal – někteří si stáž pochvalovali, jiní byli kritičtější.

Dnes se podíváme na stáže z trochu jiného pohledu prostřednictvím skoro 30minutového rozhovoru s Jihoafričanem Danielem Frolichem. Ten byl vůbec prvním stážistou ve SpaceX ještě v době, kdy firma sídlila v El Segundu a měla 15 zaměstnanců. O pár let později pak Daniel do firmy nastoupil už jako plnohodnotný zaměstnanec. Kromě spousty zajímavých historek o Dragonu, Elonovi a náročné práci ve SpaceX se dozvíte také Danielovy názory na budoucnost průzkumu vesmíru či užitečnost virtuální a rozšířené reality pro vesmírné lety. Video je z roku 2017 a pochází z kanálu MIND & MACHINE.

Překlad videa zajistil Martin Dravecký a korekturu Petr Melechin.

V přehrávači si můžete přepínat mezi českým a slovenským jazykem.

Starší otitulkovaná videa o SpaceX najdete zde, další pak také v sekci Videa.

Předchozí díly seriálu:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře