Jak vypadá práce ve SpaceX #6: Stážisti a výrobní inženýři

Získat práci ve SpaceX je pro Evropany dost obtížné, protože kvůli vládnímu nařízení zvanému ITAR společnost smí zaměstnávat pouze občany USA a držitele tzv. zelené karty. Většina z nás se tedy musí spokojit s tím, že práci v naší oblíbené firmě poznáme pouze zprostředkovaně. A právě k tomu vám poslouží tato série článků, ve které se dozvíte, jak taková práce ve SpaceX vlastně vypadá.

SpaceX je jedním z nejvyhledávanějších zaměstnavatelů a na jejich stáže se hlásí obrovské množství mladých inženýrů, programátorů a dalších zájemců. O tom, co si stážisti o této nesmírně náročné pracovní zkušenosti myslí, jsem už v rámci nepravidelného seriálu Jak vypadá práce ve SpaceX jednou psal – někteří stáž chválili do nebes, jiní byli kritičtější. Dnes se podíváme na práci ve SpaceX prostřednictvím dvou videí s titulky.

Nejdříve tu máme oficiální náborové video z roku 2015, ve kterém SpaceX láká potenciální stážisty prostřednictvím výpovědí stávajících i minulých stážistů, kteří si svou zkušenost pochopitelně nemůžou vynachválit.

Překlad videí zajistili Martin Dravecký a Petr Melechin.

U prvního videa si v přehrávači můžete přepínat mezi českým a slovenským jazykem.

Druhé video je o dost novější (v pozadí některých záběrů můžete vidět vyráběný Block 5) a soustředí se na pozici výrobního inženýra. Zjistíte, co práce obnáší a proč je zaměstnání ve SpaceX tak hrozně super. 🙂

Na závěr pak pro zajímavost zmíním podobné video pro stážisty z roku 2011, ve někteří ze stážistů jsou ti samí lidé, kteří v novějším videu výše už ve SpaceX pracují na trvalých pozicích. Evidentně je tedy náročná stáž neodradila.

A pokud vás zajímá, jak vypadá práce v testovacím areálu SpaceX v texaském McGregoru, doporučuji následující povedené video, které se už na ElonX objevilo dříve.

Starší otitulkovaná videa o SpaceX najdete zde, další pak také v sekci Videa.

Předchozí díly seriálu:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk

Paráda.😀

petr

Já bych tam dělal i uklízečku…

peter

po prvej vyplate a po prvych uctoch by ta to nadsenie velmi rychlo preslo 🙂