Kosmonautix: Plán SpaceX postavit další přistávací plošiny

Přistávací plošina LZ-1, na které přistály první stupně během misí CRS-9 a Orbcomm OG2-2

Před nějakým časem jsem velice krátce informoval o tom, že SpaceX plánuje postavit dodatečné plošiny v rámci LZ-1 na Mysu Canaveral, aby společnost byla připravená na nadcházející lety Falconu Heavy. Tato obří raketa má konečně začít létat během letoška a jelikož její dva boční stupně by měly téměř pokaždé být schopny návratu na pevninu, SpaceX potřebuje více než jednu přistávací plošinu. Vypracovala tedy návrh na rozšíření stávajího komplexu LZ-1 o dvě přistávací plošiny, stojany na zpracování stupňů po přistání, a také zařízení na přípravu lodí Dragon.

Kolegové z webu Kosmonautix o tom všem už před týdnem napsali parádní detailní článek, a tak místo toho, abych se opakoval, vás pošlu rovnou k nim: Zelená pro přistávací plochy na Falcon Heavy

Tip: Podívejte se také na velice povedené oficiální video znázorňující let Falconu Heavy včetně přistání všech tří stupňů.

 

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

1
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Josh
Host
Josh

Tady něco pro pobavení 😀 http://xkcz.cz/1788-plosina/